Finance

Zlato je stále stabilní investicí pro každého

Nákup drahých kovů jako investice do budoucna je čím dál více oblíbenou možností, jak uchovat své peníze. Nakupovat můžete zlato, stříbro, platinu a jiné kovy, ale na prvním místě stále zůstává kov zlatý. Pokud nemáte ještě s nákupem investičního zlata žádné zkušenosti, nemusíte se toho obávat, je to jednodušší, než se může zdát.

Výhody nákupu investičního zlata

Zlato jako investiční nástroj má poměrně mnoho výhod a velmi málo nevýhod. Velkou výhodou je uchovávání hodnoty i v dobách krizí. Ta, jak jsme se přesvědčili poměrně nedávno, může nastat kdykoliv a takřka ze dne na den. Další výhodou je to, že zlato můžete zakoupit i v malém množství několika gramů. Ať už se jedná o mince nebo třeba zlaté cihličky, vždy je vaše a fyzicky ho vlastníte, nemusíte se spoléhat na někoho jiného. Zlato patří ke konzervativním investicím, proto nemůžete počítat s tím, že z vás díky němu budou milionáři, ovšem může vám pomoci v případě, že vše ostatní kolem padá. Navíc je možné ho vzít kamkoliv sebou a kdykoliv prodat a získat hotové peníze. Zlato je přijímáno kdekoliv na světě. Další výhodou je poptávka, která vždy byla a bude. Oproti akciím se také nemusíte bát, že ztratí svou hodnotu, a to i v případě válek, politických či jiných problému apod. Zlato má velkou likviditu a navíc je stále uznáváno jako jediná mezinárodní měna. Každý správný investor by měl zařadit zlaté spoření do svého portfolia.

I přes mnoho výhod má samozřejmě zlato i některé nevýhody. Ta první není úplně nevýhoda v případě, že vám nejde o zbohatnutí, protože to se vám nejspíš díky zlatu nepodaří a ta druhá je to, že zlato nebo třeba starožitnosti a podobné uchovatele hodnot jsou spojené s rizikem krádeže.

Jak a kde nakupovat?

Běžný investor by se měl orientovat spíše na oblíbené uncové mince nebo zlaté slitky. Protože je o ně veliký zájem, máte mnohem větší jistotu okamžitého prodeje kdekoliv na světě. Vybírejte hlavně podle ceny, která je závislá mimo aktuální světové ceny i na obchodní přirážce. Ta je různá u různých mincí. Velmi zajímavé mohou být i zlatý slitek od Švýcarské rafinerie Argor Heraeus s ryzostí 999,9. Zlato od této společnosti splňuje všechny požadavky londýnského standardu Good delivery. A protože doba přeje internetu a nákupu na něm, můžete nejen tyto slitky koupit v e-shopu společnosti GOLDEN INVEST Company a.s., která se zabývá prodejem zlatých i stříbrných investičních slitku a mincí. Také spořením do investičního zlata a stříbra. Mimo zmíněného slitku od rafinérií Argor Heraeus, jsou v nabídce i slitky od Münze Österreich a velký výběr investičních mincí z celého světa. Vše za velmi dobré ceny.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve − one =