Krása

Zázračný šungit

Asi jen málo lidí ví, co si pod pojmem z nadpisu představit. Šungit je na první pohled vlastně jen obyčejný černý kámen. Na první dotyk pak zjistíte, že barví stejně jako černé uhlí. Tento ne moc vzhledný kámen v sobě však ukrývá spoustu léčivých a žádaných vlastností. Jeho nejběžnějším využitím v domácnosti je zřejmě filtrace vody. Dokáže do sebe absorbovat všechny nečistoty a škodlivé látky a naopak dokáže vodu ještě obohatit o zdraví prospěšné stopové prvky.

Kosmetika ze Šungitu

Tajemství kolem tohoto kamene ještě více narůstá kvůli tomu, že existuje pouze jediné naleziště šungitu na celém světě, a tím je břeh Oněžského jezera v Rusku. Kromě blahodárných účinků při filtraci vody má šungit další vynikající schopnosti, a to především dezinfekční a hojivé. Díky nim je stále více používán při výrobě léčebné kosmetiky. Rozmělněný kámen se v podobě prášku přidává do různých mastí, krémů a balzámů. Ty se pak nejčastěji používají k rychlejšímu hojení kožních onemocnění, odřenin, popálenin, ale i při revmatických potížích. Šungitová kosmetika má také antioxidační účinky. Po mytí šungitovou vodou a mýdlem získá vaše pleť pružnost, pevnost a obnoví se její přirozený zdravý vzhled. Kosmetika se šungitem je vhodná i pro jedince s velmi citlivou pletí. Přípravky s touto látkou totiž dokážou redukovat nebo úplně odstranit všechny nežádoucí projevy, jakými jsou svědění a vyrážka.

Šampón

Ze šungitu se vyrábí také vlasová kosmetika, jako například šampóny. Ty mají skvělé výsledky v boji proti lupům i proti vypadávání vlasů. Velmi oblíbeným je například šungitový šampon s keratinem. Díky němu jsou vlasy jemnější a zároveň také bohatší a pevnější. Kosmetické produkty ze šungitu můžete zakoupit na stránkách internetového obchodu vbeauty.cz. Najdete zde širokou nabídku přípravků na pleť i na vlasy.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

18 − 9 =