Mariášové karty
Životní styl

Zaměřeno na kartářky

Touha po tom nalézt odpovědi na naše otázky, nebo zjistit co nám chystá naše budoucnost, jsou snad staré jako lidstvo samo. Ty odpovědi a náhledy do budoucnosti hledáme různě. Třeba prostřednictvím karet. Ať už Vás tedy za kartářkou přivádí cokoliv, určitě si přejete, aby své umění dotyčná ovládala. Pravdou totiž je, že ani u výborného kartáře, nebo kartářky se Vám nemusí dostat zrovna detailní odpovědi na Vaši otázku, či konkrétní návrh řešení. Je to dáno také tím, že i když člověk pracující s kartami své umění dokonale ovládá, není vševědoucí. Také každý typ karet i výkladu je tedy jiný. Čím menší očekávání co do detailnosti výkladu budete mít, tím lépe pro Vás.

Co můžeme čekat od kartářky

A i když je možné z karet leccos vyčíst, není možné žádat od nich příliš. Pokud Vám například kartářka bude popisovat přesnou lékařskou diagnózu, jméno a věk budoucího partnera, či dokonce čísla, která budou tažena v příští loterii, tak vemte nohy na ramena! Je velmi nepravděpodobné, že by někdo uměl něco takového z karet vyčíst, navíc takový výklad by byl dokonce až zavádějící. Být kartářkou, z mého pohledu je, nebo by mělo být posláním. Je známé, že dobrá kartářka či kartář, je tak trochu i zpovědní vrbou či psychologem. Důvody, které nás k návštěvě přimějí, jsou různé. Někdo jde jen ze zvědavosti, jiný doufá, že v kartách najde možné řešení složitého problému.
Na osobě, která karty vykládá je také, aby zvážila, jak Vám informace které z karet vyčte, bude interpretovat. Měla by Vás varovat, nebo upozornit, pokud v kartách objeví nějaká rizika a hrozby, ale s taktem a rozvahou. Rozhodně se nemůže považovat za dobrou kartářku, když svého klienta k smrti vyděsí. Karty jsou vlastně takovými pomocníky naší vlastní intuice a to i v případě, že výklad neprovádíme sami. Výklad nám může pomoci podívat se na některé problémy z jiného úhlu, dodat naději, či inspirovat. Nemůžeme a neměli bychom od něj, ani od osoby, která nám karty vykládá čekat, že za nás naše problémy vyřeší. To opravdu ne.

Na kartářce (kartáři) záleží

Zvláštní kapitolou pro mě jsou ty dámy, které slibují radu i přesný výklad po telefonu a co Vám vyloží za pár sekund, hned znají odpověď a sdělí Vám ji třeba z televizní obrazovky. To pro mě nemá s uměním vykládání karet nic společného.
Moje vlastní osobní zkušenost je taková, že mě karty vždy velice zajímaly a lákaly. Proto jsem se rozhodla navštívit kartářku. Poprvé jsem se vydala nedaleko svého bydliště, k jedné stařence. Bylo to poprvé, kdy mi vyložila kartářka. Bohužel jsem pochopila, že paní se jen snaží přesvědčit o svém daru k vykládání karet a trochu si k důchodu přilepšit. Ve skutečnosti se mě velmi vyptávala a hádala. Bylo to pro mě zklamání.

Vlastní zkušenost

Můj zájem o karty však přetrval a já se nakonec vydala k vyhlášené kartářce až do hlavního města. Návštěvu u pražské kartářky jsem si domluvila téměř půl roku předem. Nechci tuto dámu jmenovat, i když tentokrát to byla úplně jiná zkušenost. Těšilo mě i to, že dotyčná kartářka vykládá z mariášových karet. (Ty jsou totiž i pro mě výkladovými kartami, se kterými pracuji.) Její výklad byl zajímavý a rozhodně jen nehádala. Opravdu četla z karet. Závěrem musím říci, že i když ani tento výklad a jeho předpovědi, nebo informace se stoprocentně nenaplnily, přesto to byl úžasný zážitek. Od té doby jsem už u žádné profesionální kartářky nebyla. V mém okruhu přátel mám tři kamarádky, které umí velmi dobře vykládat karty i když je to jen jejich příležitostný koníček. Stejně tak i pro mě a tak ať už kamarádkám na oplátku, nebo zájemcům z okruhu rodiny a přátel občas karty vyložím.

Nechť jsou Vám tedy karty rádcem, inspirací a pomocníkem, který Vám pomůže nalézt odpovědi, nebo sdělit pro Vás důležité poselství. Nezapomeňte však , že svůj život máte ve svých rukách. A především na Vás nejvíce záleží a Vy máte možnost si svůj osud ovlivnit, ať už je poselství karet jakékoliv.

 

Zdeňka Tomášková

Mám ráda své nebližší, přátele a všechny báječné lidi, které potkávám. Také knihy, muziku, filmy a spoustu dalších věcí.. Ráda píšu a věřím, že dobrý článek může zaujmout, potěšit či inspirovat. Pokud se mi něco ze zmiňovaného povede, budu jedině ráda :)

Mohlo by zaujmout...

1 Comment

  1. Rád jsem si článek přečetl a poučil se v této problematice. Je velice hezky napsaný. Každý je strůjcem svého štěstí a na své cestě životem potkává více či méně zjevné náznaky, kterým směrem by se měl ubírat. Ať už tomu říkáme osud, náhoda či řízení boží, vše, co by nám mohlo naznačit něco z budoucna, velmi vítáme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

9 − two =