Domov

Zahradní domky jsou ozdobou každé zahrady

Pokud máte to štěstí, že vlastníte pozemek, určitě často přemýšlíte nad tím, jak jej neustále vylepšovat. Zahradní domky jsou na zahradách k vidění stále častěji pro svoji praktičnost a s rostoucí poptávkou se zvyšuje i nabídka různých druhů a stylů tohoto dřevěného stavení. Právě pestrý výběr může znamenat pro mnohé potíž s nerozhodností, ale pokud víte, jakou funkci má vaše zahrada splňovat, nebude to zase až tak těžké. V článku najdete nejčastější typy domků a jejich funkce.

Pořiďte si venkovní domek pro hosty na grilovací večírky

Před pořízením venkovní stavby si musíte nejprve ujasnit, jaký účel bude splňovat. Existují totiž zahradní domky, které můžete obývat, i takové, kam uložíte náčiní ze zahrady, nebo umístíte hospodářská zvířata. Skutečně luxusní domky disponují nejen dostatečným prostorem, ale také tepelnou izolací a kvalitním dřevěným materiálem. Součástí některých obyvatelných zahradních staveb jsou okrasné terasy a při grilovačce na zahradě je možné nabídnout svým hostům úkryt při nepřízni počasí, nebo dokonce přespání v případě, že přijeli z daleka.

I vaše děti mohou mít vlastní domeček na zahradě

Sestavit takový venkovní domek nedá zase tolik práce. Jde vlastně o velkou dřevěnou stavebnici, kterou zvládne poskládat dohromady každý šikovnější kutil. Natrénovat to můžete třeba na dětském domku, který s vašimi potomky může růst i několik let. Dětské domečky dají vašim dětem pocit vlastního prostoru a soukromí, ale přesto nad nimi budete mít stálý dohled při pracích na zahradě. Díky optimální výšce ho mohou později využívat nejen k hraní, ale i občasnému přespávání. Takový domeček je tak snadno neomrzí, a až vám děti vyrostou, můžete jej ponechat pro vnoučata, případně ho využít jako domek na nářadí.

Domky na nářadí vám pomohou udržet zahradu uklizenou

Protože i zahradní náčiní potřebuje svůj prostor, vznikly nejrůznější venkovní stavby lišící se rozměry a umístěním podle jejich účelu. Ty nejmenší domky na nářadí slouží k uložení náčiní ze zahrady, které by jinak zrezivělo po prvním dešti. Ty větší už pojmou třeba i jízdní kola, sekačku na trávu nebo venkovní bazén po skončení sezóny. Vaše zahrada tak bude stále udržovaná a nebudete si už muset dělat starosti s tím, kam uložit věci ze zahrady s příchodem zimního období. Vysněné domky koupíte zde. Každý zahradní domek má své uplatnění a díky kvalitě materiálu při správné údržbě bude ozdobou vaší zahrady na celý život.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 − thirteen =