Domov

Zahrada by měla být nezbytnou součástí každého domu

Většina z nás touží postavit si nádherný a doslova dokonalý dům. Málokdo však myslí i na to, že by jeho součástí měla být také dokonalá zahrada, která celkovou krásu a sladěnost jako takovou výrazně podtrhne. A toho jenom těžko dosáhneme my sami, a tak je ideální zvolit odborníka na realizace zahrad. A jaké to mohou být? Škála možností je skutečně více než široká.

Soukromé zahrady jasně vedou

Je logické, že největší poptávka je po zahradách soukromých, a to právě u rodinných domů. Ty mohou mít celou řadu podob, které počítají třeba s využitím samotného terénu, nebo se zajímavými kombinacemi rostlin, stromů nebo keřů. Zde jsou primárně zohledněny vaše požadavky, jelikož někdo chce dostatek travnaté plochy, jiný zase maximum různých přírodních dekorací.

 

33

Samozřejmostí je i to, že zahradu lze v tomto směru realizovat i v různých stylech, ať už ve stylu dokonale moderním, rustikálním, nebo třeba s nádechem Asie, čemuž budou odpovídat vybrané rostliny.

Na střechu, ale i do interiéru

S čím ale dnes profesionálové také počítají, to jsou pro mnohé stále ještě netradiční požadavky na vytvoření střešní zahrady, nebo na výběr správné interiérové zeleně. Zkrátka příroda by měla k našemu životu také neodmyslitelně patřit, a byla by škoda nevyužít i tuto možnost, jak zmůžeme být stále blíže.

 

99

Všude kolem nás

Ne nutně ale musíme mluvit pouze o rodinných domech, jelikož zrealizovat zahradu lze i v oblasti bytových nebo firemních areálů, či jako součást parků, tedy veřejné zeleně. I toho dnes využívají hlavně mnozí developeři, kteří tak mohou budoucím nájemníkům nabídnout bydlení v lokalitě, kde zeleň skutečně nechybí, a okolí objektů tak svádí k relaxaci, hrám dětí, ale stejně tak třeba i k pikniku. Ostatně za něco takového můžete jako nájemníci lobbovat i na bytových schůzích.

A že vás zmíněné možnosti a realizace zahrad zaujali? Neváhejte a zjistěte více na webu zahradnictví Pragoflora. Profesionála, který vás zaručeně nezklame.

 

98

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × three =