Kariéra

Z teambuldingu by zaměstnanci neměli mít strach

Mezi zaměstnavateli je teambuilding vnímán jako prospěšná aktivita, která pomáhá zlepšit komunikaci v týmu, umožňuje lidem projevit se v trochu jiném světle a ukázat svou osobnost. Mnohým zaměstnancům se ovšem při vyslovení tohoto slova ježí chlupy hrůzou. Čím to je?

Spousta zaměstnavatelů totiž teambuilding uchopí ze špatné strany, donutí své zaměstnance strávit společné odpoledne s odborníkem, který analyzuje chování v týmu, případně se přetvařovat na nějaké naprosto nudné akci. Tak by to vypadat nemělo. Dobrý teambuilding musí být zábavný a akční, především to může být aktivita, která primárně není určená k budování týmu – například sjezd řeky, paintball, lasergame, projížďka na kolech apod.

Teambuilding probíhá mimo pracovní prostředí

Základem pro teambuilding je předpoklad, že se sejdete v nějakém jiném než pracovním prostředí. Na druhou stranu to nemusí být zrovna nic speciálního. Tým se pozná z jiné stránky při čemkoliv nestandardním, na čem spolupracuje. Charakter se obvykle výborně projeví třeba při pořádání konferencí a jiných akcí, kdy musí zaměstnanci společně něco plánovat a zařizovat. Při tom zařizování se kolikrát sblíží více než na samotné akci, která bohužel často probíhá příliš strojeně.

S nápadem můžete oslovit odborníky

Máte představu, kam se svým týmem zajít, nebo naopak vůbec netušíte, co by je mohlo bavit? Člověka kolikrát ani nenapadne, jaké má možnosti. Proto se vyplatí vsadit na nějakou agenturu, která vám se zařízením pomůže. Například pražská firma Benchmark je schopná připravit různé typy společných akcí se zaměřením na vzdělávání týmu, budování týmového ducha, zábavu apod. V oblasti HR, zaměstnanců a pracovní síly se orientuje velmi dobře, dokonce poskytuje hostesky Praha na různé akce a často pořádá i velkolepé eventy. Zábavné odpoledne či pobyt pro vaši partu jí určitě nebude dělat problém.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 + twenty =