Životní styl

Vzhůru na lyže

Zima je skoro přede dveřmi a lyžaři pomalu začínají oprašovat své nádobíčko. Však je už taky nejvyšší čas, pokud chceme být na nadcházející zimu včas připraveni. A že nelyžujete? Žádný problém, nikdy není pozdě se lyžování naučit, byť i s pomocí odborníků, resp. zkušených instruktorů. V každém větším lyžařském středisku jsou k dispozici lyžařské školy a ne jinak je tomu v Jánských Lázních, kde působí lyžařská škola Ski Centrum Šafář.

Kurzy pro malé, ale i dospělé

Mnoho z nás starších se učilo lyžovat za pomoci rodičů, či sami. Podobně jsem to měl i já, rodiče nelyžaři, takže mě nezbývalo nic, než se na dvou dřevěných prkýnkách naučit sám. A myslím, že se celkem podařilo, sic nejsem žádný extra lyžař, ale troufám si tvrdit, že nelyžuju špatně. Lyžování je činnost, která se jako např. jízda na kole nezapomíná, o čemž jsem se mohl taky sám na vlastní kůži přesvědčit. Ale zpět k tématu. Na svazích vždy obdivuju malé špunty, kteří jezdí na lyžích jako „staří harcovníci“. Mnohdy svou jízdou a stylem trumfnou i nás dospělé.

Ne každý rodič umí lyžovat, nebo nemá tu potřebnou trpělivost, aby svého potomka naučil lyžovat. Potom nezbývá nic jiného, než využít služeb lyžařské školy pro děti. V ní si vaše potomky vezmou pod křídla zkušení instruktoři, kteří dětem vštípí základy lyžování, naučí základní lyžařský postoj a techniku jízdy ze svahu. Můžete se sami, nebo po konzultaci s instruktorem rozhodnout, zda využijete skupinové výuky, či dáte raději přednost individuálním lekcím.

Obě dvě formy výuky mají své klady a zápory. Při individuální lekci jsou více znát pokroky, ale dítě se nemá s kým porovnat. Naopak ve skupinové výuce může hrát velkou roli „soutěživý faktor“, kdy je dítě více namotivováno plnit instruktorovi rady, aby se jízdou vyrovnalo ostatním dětem. Záleží tedy jen na rodičích, pro jakou formu se rozhodnou.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Ale kurzy nejsou jen pro děti. I dospělí můžou propadnout kouzlu hor a „na stará kolena“ se naučit lyžovat. Lyžařská škola Ski Centrum Šafář pamatuje i na ně. Lyžařská škola pro dospělé je stále populárnější a stejně jako u dětských kurzů si můžete vybrat z individuální, či skupinové výuky. Všechny kurzy vedou certifikovaní instruktoři, kteří jsou členy APUL (Asociace profesionálních učitelů lyžování) a ČSLŠ (Český svaz lyžařských škol).

Tak co, zkusíte se letos vrhnout do víru zimních radovánek? Neváhejte, stojí za to.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 1 =