Děti, Životní styl

Vyrazte za kulturou – společně s vašimi nejmenšími

Rádi si zajdete na dobrý film, divadelní představení, výstavu či jinou zajímavou kulturní akci? Pokud ano, je tento článek určený právě pro vaše oči – a také pro vaše nejmenší. Když se vyrážíme bavit či vzdělávat, často s sebou totiž zapomínáme brát vlastní děti. A to je velká škoda.

I naši nejmenší se umí bavit

Samozřejmě po vás nikdo nechce, abyste s batoletem v ruce navštěvovali luxusní vernisáže, v široké nabídce kulturních akcí se však dají vybrat i takové události, které spolu s dětmi stojí za to navštívit. Garance dobré zábavy je zde zaručena pro celou rodinu. Vhodnou volbou pro pražské může být kupříkladu poměrně známá Neviditelná výstava, během které se na chvíli ponoříte do tmy a vyzkoušíte si život bez jednoho z našich smyslů. Jde o akci, která probíhá v Novoměstské radnici, pro děti je velmi přínosná a trvat by měla až do 30. dubna 2014. A i když jde o ojedinělou akci, rozhodně se najdou i jiné, které potěší jak vás, tak vaše děti.

Technická muzea a výstavy pro vaše chlapce i chlapy

Pokud nejste přímo technický typ a máte doma malého chlapečka, neváhejte jej spolu s vaší drahou polovičkou poslat do technického muzea. Různé typy těchto institucí naleznete téměř ve všech větších městech. Výborná je například Techmania, kterou lze najít v plzeňském areálu automobilky ŠKODA. Učení je v expozicích tohoto interaktivního centra hrou, během které děti poznávají a rodiče si rovněž užijí.

Vánoční trhy zvládneme…třeba i s kočárkem!

Předvánoční čas je idealisticky považován za krásný a klidný, mnozí z nás však během něj propadají spíše stresu. Gruntujeme christmas-market-70224_640domácnost, balíme vánoční dárky a neuděláme si čas sami na sebe či naše nejmenší. Ve větších městech však můžete již od listopadu vyrazit na příjemnou procházku po vánočních trzích, které ocení i nejmenší děti. Čeká tu na ně betlém, čerti a v leckterých městech i malé seznámení se zvířátky.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

eleven + 7 =