Domov

Výhody vestavných chladniček

S tím jak se vyvíjí módní trendy, a také moderní technologie se mění i vybavení našich domácností. V posledních letech se dočkaly podstatných změn i naše kuchyně a především spotřebiče, které v ní používáme. Moderní technika je na čím dál lepší úrovni, a tak se není čemu divit, že každý chce mít to nejlepší. Zejména vestavné spotřebiče se řadí k velmi oblíbeným a většina lidí se pro ně při zařizování kuchyně rozhodne. Vestavné mohou být mikrovlnné trouby, sporáky, fritézy, kávovary nebo chladničky a jiné. A právě vestavné chladničky jsou hlavním tématem tohoto článku. Podíváme se, jaké výhody přináší jejich vlastnictví, jaké typy jsou k zakoupení na našem trhu a u kterých společností je můžete zakoupit.

Jaké mají vestavné chladničky výhody

Hlavní předností tohoto typu chladniček je úspora prostoru. Jsou zabudované přímo do kuchyňské linky a vy tak máte ve vaší kuchyni více volného prostoru. Dalším plus je lepší design, který díky vestavným chladničkám kuchyň získá. Ty jsou určené do kuchyní dělaných na míru, které obvykle vynikají čistým, elegantním a moderním designem. Jelikož se vestavné chladničky více začaly objevovat a kupovat až v posledních letech, jedná se vždy o velmi moderní typy, kde součástí jejich vybavení je lepší vestavne chladnickyosvětlení a další užitečné funkce. Pro některé uživatele může být nevýhodou některé chybějící nadstandardní funkce jako je např. zásobník ledu, výdejník nápojů apod., které známe zejména z tzv. amerických chladniček.

 

Vestavné chladničky kombinované

Vestavné chladničky mohou být buď samostatné, nebo v kombinaci s mrazničkou. Můžete také využít možnost pořídit si samostatnou chladničku a samostatnou mrazničku, oboje ve vestavné variantě. Většina zákazníku však dává přednost kombinované variantě. Takové modely bývají uspořádány tak, že chladnička je nahoře a mraznička dole. I tyto typy mají různé zajímavé funkce, např. elektronické ovládání a elektronický displej, antibakteriální filtr, fresh zóna pro zachování čerstvých potravin a mnoho dalších.  Velkou výhodou umístění mrazáku dole je i jeho větší objem a větší počet zásuvek. Také se lépe reguluje.

Přední výrobci, kteří vyrábějí vestavné chladničky

Mezi přední výrobce vestavných chladniček můžeme určitě zařadit společnosti, jako jsou: Whirlpool, Gorenje, Brandt, Beko, Teka nebo Blomberg. Tyto výrobky můžete zakoupit např. u společnosti EDT – Elektro Příbram, která se právě na vestavné spotřebiče specializuje a jejich širokou nabídku zboží si u nich můžete prohlédnout a případně i vybraný kus zakoupit prostřednictvím internetového obchodu na adrese www.etd.cz.

Úspora energie spojená s vestavnými chladničkami

Stejně jako klasické chladničky, jsou i vestavné chladničky ve třídě A+ nebo A++, zejména se jedná o nové modely. Používánímvestavna kombinovana chladnicka těchto typů šetříte energie a neplýtváte. Moderní vestavné chladničky jsou již v drtivé většině úsporné a tak vám doma spotřebují mnohem méně energie než jejich starší předchůdci.

Instalace vestavné chladničky

U klasické chladničky je to snadné, přivezou vám ji a vy ji jen zapojíte do zásuvky. U vestavěných modelů je to již o něco složitější a jejich instalace vyžaduje určitou zručnost a zkušenosti. Pokud si nejste jistí, je lepší si sjednat na tuto činnost profesionály. Ušetříte čas, a také starosti a máte jistotu, že montáž bude kompletní a na odborné úrovni.

Čemu věnovat pozornost při výběru vestavné chladničky?

Mimo velikosti při výběru chladničky je vhodné řešit i její vlastnosti, jako je energetická třída (nejúspornější je A+++, pak A++, atd.), důležitý je i její celkový užitný objem a počet okruhů (když je pouze jeden, budete muset vypnout při odmrazování celou chladničku, u modelů se dvěma okruhy je možné nastavit zvlášť teplotu pro chladničku a zvlášť pro mrazák). Jestliže jste v nákupu vestavné chladničky nováčci, poraďte se při jejím výběru raději s prodavačem.vestavna chladnicka1

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

10 − 4 =