Životní styl

Vydejte se na kouzelnou dovolenou

Čas letních dovolených se nezadržitelně blíží a mnozí z nás už netrpělivě odečítají čas do odjezdu. Ne jinak je to u nás, ale pořád nám do odjezdu zbývá nějaký ten pátek. Dnes nebudeme psát o tradičních destinacích, které Češi hojně navštěvují, dnes se trochu rozepíšeme o exotice. Zapomeňte tak na Chorvatsko, Řecko, Itálii či Španělsko, dnes jsou na programu Kapverdské ostrovy.

Věčně prosluněný ráj na zemi

Kapverdy jsou ostrovní stát v západní Africe, který je teprve od roku 1975 republikou. Skládají se z 10 ostrovů a pěti menších ostrůvků, které se seskupují do dvou celků. Severní souostroví Barlavento tvořící ostrovy Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal, Boa Vista se označuje jako návětrné, naopak jižní souostroví Sotavento s ostrovy Maio, Santiago, Fogo, Brava je nazýváno závětrným. Ostrovy jsou vulkanického původu, na ostrově Fogo se nachází stále aktivní sopka.

Podnebí je na Kapverdách přívětivé celoročně, teploty tam neklesají pod 24°C v lednu a v průměru nepřevyšují ani magickou 30° hranici přes léto. Díky svěžím větrům vanoucím od Sahary se pocitová teplota zdá nižší než ve skutečnosti, pozor si tedy dejte na zrádné sluníčko.

000.kapverdy

Dovolená na Kapverdách zaručuje vzpomínky na celý život. Díky rozmanitosti ostrovů si ji užijí jak milovníci přírody, tak i ti, kteří se zajímají o historii a kulturu. Především ostrov São Vicente nabídne svým návštěvníkům bohatý pohled do dávné historie. Pokud máte raději zelenou přírodu, pak je pro vás jako stvořený ostrov Santo Antão, který oplývá nejvíce zelení ze všech kapverdských ostrovů. Milovníci polehávání na dlouhých a širokých plážích nebudou chtít opustit malebný ostrov Sal, který krom bílého písku nabízí i objevování podmořského života pomocí šnorchlování, potápění či výpravami za pozorováním velryb.

Netradičních dovelených se dá objevit spousty, ale ta na Kapverdských ostrovech je výjimečná. Díky příznivému klimatu se nemusíte ohlížet na roční dobu, stačí našetřit a vyrazit směr Afrika. Tak ať si svou vysněnou dovolenou pořádně užijete.

Plaz_Karamboa2

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − 14 =