Děti

Vybíráte nový kočárek?

Chystáte se zakoupit nový kočárek pro vaše miminko? Pak byste si měli nejdříve ujasnit, jaké funkce od něj očekáváte, včetně tvaru a velikosti. Při výběru je třeba brát v úvahu hned několik hledisek.

Pokud víte, že budete nuceni kočárek často přenášet, pokud využíváte jízdu vlakem, hromadnou městskou dopravou, metrem apod., bude pro vás velice důležitá váha a velikost kočárku. K tomu také samozřejmě musíte připočítat váhu vašeho miminka a vše, co s sebou budete vozit. Snadno byste tedy mohla zjistit, že to bude nad vaše síly ještě s váhou samotného kočárku. Výšku kočárku byste měla přizpůsobit nejen sobě, ale také tatínkovi, aby se i jemu kočárek dobře vozil. Proto je vhodné vybírat spíše kočárky s pohyblivou rukojetí. Velikost samotného kočárku musíte přizpůsobit velikosti miminka a danému období. Třeba v zimě musíte počítat s tím, že se vám musí pohodlně vejít miminko do kočárku i hodně oblečené a ve fusaku.

Pokud si chcete kočárek, dětský nábytek nebo dětskou autosedačku vybrat spolu s tatínkem v pohodlí domova, nechat si v klidu poradit apod., využijte nabídku nějakého eshopu, který se tímto vším zabývá. Ochotný personál vám přímo online poradí nebo také odpoví emailem nebo telefonicky. Kočárky si nekupujete přeci každý den, tak toho určitě využijte a nechte si poradit.

adorable-21259_640Jaká byste si měla pořídit kolečka na kočárek? Malá a tvrdá se hodí na kočárky, se kterými jezdíte po městě a do nákupních center. Kočárky s nafukovacími koly využijete, pokud často chodíte do přírody. Podvozek musí být stabilní hlavně u vyšších kočárků. Hluboké kočárky pro miminka by se měly dobře houpat, protože kojencům to připomíná pohyb u maminky v bříšku a houpání je pro ně přirozené. Velký rozdíl je také v tom, jestli budete jezdit po upravených stezkách a nákupních centrech nebo po vesnici či po lesních cestičkách. Do města byste měli mít lehký kočárek a měl by mít otočná přední kolečka, aby se s ním dobře manipulovalo. Menší kočárek ocení v nákupních centrech, naopak větší a těžší  kočárek s nafukovacími koly oceníte na vesnici nebo také v terénu.

Neuspěchejte výběr kočárku, i když se to může v posledních letech zdát, nejedná se o „pouhý“ doplněk v barvě, kterou nosíte nejraději 🙂

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × three =