Krása

Vlasová kosmetika jako vánoční dárek? Pro ženu skvělá volba!

Muž vám pravděpodobně za masku na vlasy moc nepoděkuje, žena ale s velkou pravděpodobností ano. Vlasová kosmetika je skvělým dárkem pro kamarádku, maminku i babičku. Vlasy totiž potřebují péči v každém věku, obzvlášť tehdy, když je udržujete delší, pravidelně barvíte, žehlíte nebo fénujete.

Jen málo žen má překrásné zdravé silné vlasy absolutně bez jakékoliv speciální péče. Obvykle za nimi stojí spíš pravidelné ošetřování pomocí kondicionérů, masek a jiných přípravků. Jaké stojí za zvážení?

Vyzrajte na suché vlasy s olejíčky a krémy

Suché vlasy poznáte snadno. Vyznačují se roztřepenými konečky a celkově rozcuchaným vzhledem. Nikdy nejsou perfektně hladké, vždy z nich trčí a odstávají malé vlásky. Jestli máte problém přesně s tímto, pomůže vám vlasová kosmetika určená na vyživení. Dobře fungují nejrůznější krémy, musíte je ovšem aplikovat pravidelně. Za zvážení stojí i olejíčky, ty aplikujte pouze po umytí na mokré vlasy. Jinak vám vlasy spíš umastí.

Co s vlasy mastnými?

Jestli vás trápí opačný problém a vlasy si musíte umývat téměř každý den, tak v prvé řadě přestaňte s tím umýváním. Vlasům více škodí, než prospívá. V počátku to bude těžké, ale vydržte, vlasy si časem zvyknou. On je to totiž začarovaný kruh – čím častěji je umýváte, tím více se mastí… Za vyzkoušení stojí i speciální šampony pro mastné vlasy a pak také suché šampony. Mimochodem, víte, že pro hnědé vlasy se vyrábí hnědé suché šampony? V tmavých vlasech jsou na rozdíl od bílého prášku neviditelné.

Nevystavujte vlasy vysokým teplotám

Hodně často si vlasy žehlíte či fénujete? Chraňte je před vysokými teplotami. Existují ochranné spreje pro tepelnou úpravu vlasů, které stačí jen nastříkat před fénováním či žehlením. Většinou dodávají lesk, hebkost, jemnost, hlavně ale vlas chrání před poškozením. Někdy fungují i jako fixace.

Jestliže chcete nějakou ženu obdarovat přípravkem na vlasy, ale nemáte tušení, jaký typ vlasů má nebo s čím zápasí, pořiďte jí nějakou výživnou masku. Ty bývají určené na všechny typy vlasů a užije je skutečně každý. Vlasová kosmetika se dá pořídit například v e-shopu A-vlasy.cz, tak tam nakoukněte.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 + 14 =