Domov, Kariéra, Zdraví

Víte, že osvětlení má vliv i na zdraví? Poradíme, jak vybrat to nejlepší

Hlavně v zimním období jsme hodně odkázáni na umělé zdroje světla. Věděli jste, že při správném výběru můžete dokonce podpořit své zdraví? Otázka kvalitního osvětlení spočívá ve volbě vhodného světelného spektra a správném rozmístění jednotlivých zdrojů. Proč věnovat pozornost zrovna výběru svítící techniky a na co si dát pozor? To se dozvíte v tomto článku.

Světlo pro lepší pracovní výkony

Osvětlení v kanceláři a pracovních prostorech může mít vliv na kvalitu a efektivitu práce. Problémem bývá nedostatečné osvětlení, které může postupně vést k bolestem hlavy a očí. Hlavně v době, kdy je přírodního světla málo, je důležité soustředit se na výběr dostatečného množství světel, která dokážou co nejlépe osvítit pracovní plochu. Problém se týká i kancelářských a výrobních prostor, kam nedopadá přirozené denní světlo. Ovlivnění produktivity zaměstnanců světlem je prokázané a správná architektonická řešení dokážou výrazně pomoci.

Boj s depresivními myšlenkami

Kvalitní osvětlení nám dokáže prozářit temné zamračené dny a ještě trochu nastavit délku dne. Příčinou zimních depresí totiž většinou bývá nedostatek denního světla, což snižuje syntézu látek vyvolávajících pocity štěstí a pohody. Ideální volbou do interiéru pro všechny příležitosti tak může být například osvětlení s nastavitelnou intenzitou světla, kdy si zvolíte, zda chcete jasnější, nebo tlumenější jas. Výjimkou není ani možnost regulovat teplotní spektrum.

Zásady výběru správného zdroje světla

Vnitřní osvětlení může mít mnoho podob. Vzájemná kombinace a propojení jednotlivých prvků hodně závisí na typu interiéru. Svítidla vybírejte tak, abyste dosáhli požadovaného výsledku v každé místnosti. Při použití LED technologií navíc ušetříte na energiích a vyhnete se časté výměně prasklých žárovek. Kombinací více druhů svítidel je možné vytvářet specifickou atmosféru a upravit si množství světla podle aktuálních potřeb.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five + two =