Životní styl

Víno, sekt a pálenka od tuzemských mistrů

Kde najdete kvalitní moravské víno od skutečných tuzemských mistrů? Nepoznáte dobré víno? Nechte si poradit přímo od dodavatele vín a destilátů, který vám pomůže vybrat víno českých mistrů hodící se pro jakoukoliv vámi vybranou příležitost. Nikdy jste neochutnali sekt české výroby? I čeští vinaři umí vyrobit „bublinky“ světové kvality. Ve specializovaných prodejnách můžete zakoupit i pravou českou či slovenskou slivovici a jiné destiláty, u kterých si můžete být jisti složením.

Tradiční moravská vinařství

Pokud jde o dobré víno, nemusíte pro něj chodit příliš daleko. Některá moravská vinařství se každoročně pyšní mnohými úspěchy u nás i v zahraničí, získávají čestné medaile a ocenění mistrů. Vsaďte na tradiční rodinná vinařství, která kromě vína dokáží v sezóně vyrobit i neobyčejný burčák, sekt či vinný mošt. K takovým rodinným vinařstvím patří svatobořické vinařství Josef Dufek, mimo jiné výrobce několika řad sektů různící se dobou zrání v lahvi (až 3 roky). Milotské víno Tomáše Krista patří též k světové špičce, jeho rulandské bílé víno se dostalo mezi 1000 nejlepších vín světa a vyrábí vinné mošty bio kvality, stoprocentně z hroznového vína.

Pravé ovocné destiláty

Pravá slivovice od slovenských Jelšovců vám připomene domácí výrobu některého z vašich moravských známých, jinak bude chutnat lašská slivovice Barrique, která zraje celý rok v dubových sudech, hodí se jako dárek pro dědečka, který váš výběr ocení. Pokud byste si přáli ochutnat něco opravdu jiného, zvolte jelšovskou Divou čerešňu. Spolehlivým výrobcem ovocných destilátů je i beskydská Likérka Pod Skalkou z Kunčic pod Ondřejníkem, která nabízí tradiční meruňkovici, hruškovici a jiné. Máte tedy plné zuby falešné slivovice a jiných „rádobypálenek“ z velkých obchodních řetězců? Pamatujte, že jen pár kroků od nich můžete narazit na ostrůvky tradičního mistrovství, pokud ovšem dáte přednost nákupu v přilehlé prodejně vín a destilátů.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 4 =