Láska a vztahy

Upevněte váš vztah

Určitě jste si už mnohokrát všimli, u sebe i ve svém okolí, že žádný partnerský vztah nevydrží, nepracují-li na něm oba. Je to jako loďka, kterou musíte kormidlovat oba. Pokud se jeden nesnaží, druhý ji sám nedokáže vést dlouho a brzy i on ztratí zájem. To je asi to nejdůležitější pravidlo pro pohodu každého vztahu, ale existuje řada způsobů jak vztah upevnit a podpořit. Třeba:

 

Mluvte spolu

Někteří lidé mají problém s vyjádřením svých problémů a jejich řešení stále odsouvají. Pak se ale nemohou cítit spokojeni. Proto s Párpartnerem mluvte o tom, co vás trápí. Neznamená to, že ho kritizujete, ale že chcete mít jasno. Z jeho reakcí zjistíte, jestli je ochoten problémy řešit nebo to ignoruje či zlehčuje. Mluvit nemusíte jen o problémech – nezapomínejte se druhého ptát, jaký měl den, co zrovna dělá v práci apod., i to potěší.

 

Buďte akční

Nemusíte zrovna skákat padákem nebo bungee-jumping, pokud nejste adrenlinové typy, ale najděte si společný koníček. To zaručeně upevní každý vztah a navíc nebude stereotypní. Nezáleží jaký, jestli cizí jazyk, nějaký sport, automatické kreslení nebo hněvfotografování. Může to být cokoli, co vám přijde zajímavé a rozhodně se nebudete nudit.

 

Chvalte

Všude, v zaměstnání, škole i při výchově platí, že pochvala motivuje víc než kritika. To neznamená zavírat oči před problémy (jak bylo zmíněno výše), ale ukázat partnerovi, že si ho vážíte a určitě mu pěkným slovem zpříjemníte celý den tak, že se po práci bude těšit, až vás zase večer uvidí.

A chválit nemusíte jen doma, pěkné slovo a úsměv zlepší i vztahy s kolegy a přáteli.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × one =