Zdraví

Trápí vás snížená imunita? Zkuste osvědčenou kombinaci echinacey a reishi!

Problémy s imunitou jsou v dnešní moderní době stále častější – a není divu. Ze všech stran na nás útočí nepříznivé vlivy znečištěného prostředí, k čemuž se přičítá stres plynoucí z vysokých nároků, které na člověka kladou zaměstnání a tlak společnosti. Pokud jste stále vyčerpaní a přecházíte z jednoho nachlazení do druhého, je na čase obrátit se k přírodním doplňkům stravy, které vás mohou dostat opět do kondice.

Třapatka nachová (echinacea)

Echinacea patří k přírodním léčivům, která jsou u nás dobře známa. Jejího názvu jste si určitě všimli i vy – minimálně mezi složkami kapek proti kašli. Věděli jste ale, že se jedná o významné naturální antibiotikum, které navíc podporuje optimální fungování obranného systému? V zimním období je skvělým lékem na nejrůznější nachlazení a virová onemocnění i jejich účinnou prevencí. Pomůže zvýšit obranyschopnost vašeho organismu, takže si na vás viry a bakterie nepřijdou.

Třapatku nachovou poznáte snadno podle barvy jejích výrazných květů, díky nimž byla v Evropě dlouho populární jako okrasná rostlina. Američtí indiáni tehdy ovšem její pozitivní účinky na zdraví již dobře znali a používali ji i proti hadímu uštknutí. Dnešní lékařská věda jejich poznatky potvrdila a nyní můžeme echinaceu sehnat v nejrůznějších formách – v kapslích, tabletách i kapkách. Tato léčivá bylina lze využít pro medicínské účely úplně celá, od kořene přes květy až po lístky.

Kromě již zmíněné podpory přirozené imunity a úlevy při zánětech horních cest dýchacích pomáhá echinacea i při bolestech v krku, zklidňuje podrážděné sliznice a zlepšuje chrapot. Její největší devízou však zůstávají látky, které povzbuzují tvorbu, funkci i aktivaci bílých krvinek. Usnadňuje nejen průběh chorob, ale také hojení ran. V zimě pomáhá ustát nápor mikroorganismů, na jaře a v létě je pak účinným partnerem v boji proti alergiím.

Leskorka lesklá (reishi)

Používání medicinálních hub u nás nemá dlouhou tradici, čínská medicína ovšem zná blahodárné účinky reishi na lidský organismus již 4 000 let. Tato dřevokazná chorošovitá rostlina proslula pod jménem „houba dlouhověkosti“. Dnešní vědečtí pracovníci znovuobjevili medicinální houby a mimo jiné prokázali, že reishi má skutečně pozitivní vliv na imunitu, dokonce ničí rakovinné buňky. Velmi účinná je také při běžných projevech civilizačních chorob, chronické únavy a stresu.

Oblastí, v nichž dnešní medicína reishi využívá, je celá řada. Mezi ty nejzásadnější patří posílení imunitního systému, léčba alergií a astmatu, pomoc při poruchách spánku a stresu, regenerace jaterních buněk i podpora srdce a krevního oběhu. Jedná se také o významný antioxidant, který dokáže zpomalovat stárnutí buněk. Máte-li problém s vysokým cholesterolem či obsahem cukrů v krvi, i v tomto případě se můžete na reishi spolehnout. A výčet zde nekončí, protože vědci objevují stále nové složky této cizopasné houby!

Pro zdraví do internetové lékárny

Pro doplňky stravy a běžná léčiva, která nejsou na recept, dnes již nemusíte nikam chodit. Stačí si v pohodlí domova prolistovat internetový katalog některé ze specializovaných prodejen a pozorně si pročíst popisky jednotlivých produktů. O několik kliknutí později bude zvolený sortiment na cestě k vám – a za nižší cenu než v kamenném obchodě. My doporučujeme doplněk stravy Echinacea 500 plus, který obsahuje 60 kapslí s účinnými složkami pro nastartování imunity: extrakt z reishi, třapatky nachové a pořádná dávka vitamínu C doplněná o zinek. Seženete jej na stránkách www.gigalekarna.cz.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × five =