Zdraví

Trápí vás alergie? Zkuste léky bez předpisu

Je jaro a všechno krásně kvete. Mají z toho radost hlavně všichni lidé s alergií na pyl, kterým začíná sezóna kýchání a smrkání. I pro ně ale existuje řešení, díky kterému si mohou užít jaro naplno. Patříte mezi ně a také vás trápí alergie? Vyzkoušejte léky bez předpisu a usnadněte si život. Co všechno zohlednit při jejich výběru a kdy se obrátit na lékaře?

Původ a příznaky alergie

Alergie není běžnou nemocí, ale jedná se o špatnou reakci našeho organismus. Při kontaktu s pylovou či prachovou částicí se vyloučí látky, které běžně vyvolávají nespecifickou imunitní odpověď a začne se vylučovat histamin. To vede ke zvýšené tvorbě hlenu, nepříjemnému kýchání a vyrážkám. Záludné je, že se alergie může objevit kdykoliv během života. Zčásti je dědičná, ale její intenzitu je možné snížit kontaktem s potenciálními alergeny v raném věku dítěte.

Léky na alergie bez předpisu

Možností, jak léčit alergické příznaky, existuje celá řada. Na trhu se objevují léky na alergie bez předpisu, které často fungují na bázi antihistaminik (více informací na http://www.analergin.cz/analergin-neo/). Užívání léků bez přesné indikace a doporučení od doktora však nemusí být tolik účinné. Pokud vás však trápí pouze mírnější obtíže sezónního charakteru a nechcete zbytečně chodit po doktorech, jsou léky bez předpisu dobrou volbou.

Raději za lékařem na alergologické vyšetření

Alergie se může objevit v každém věku. Jakmile začnete pozorovat klasické příznaky alergie, jako jsou senná rýma, chronická kopřivka, výtok z očí a zvýšená tvorba hlenu, navštivte specialistu. Lékař provede alergologickou analýzu, na jejímž základě vám doporučí vhodná režimová opatření a napíše ty správné léky. Návštěvu neodkládejte hlavně v případě, že se alergie objeví u dětí. Při neléčení se totiž může rozvinout až do astmatu.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five + 12 =