Domov

Tipy pro vybavení moderního obývacího pokoje

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností vašeho domova. Setkáváte se v něm s návštěvami, trávíte volné chvíle, pořádáte oslavy. Proto je tak důležité vybrat do něj správný nábytek, kterým dáte najevo svůj styl. Nejde jen o barvy a dekorace, svou osobnost projevíte také vybraným typem nábytku.

Atraktivita koženého nábytku

Kožený nábytek je takovou známou klasikou, dodává ohromující vzhled a zároveň je pohodlný na sezení. Pokud si potrpíte na luxus, kožená sedačka je nutnost, kterou ve svém pokoji musíte mít. Když už do kůže budete investovat, sáhněte po velké pohovce s područkami a opěrkami.

Relaxace a odpočinek

Někomu stačí při sledování televize sedací souprava, ale jestliže je vás doma víc, budete potřebovat ještě něco. Může to být křeslo, nebo rovnou lehátko. Trendem poslední doby jsou rovněž sedací pytle a vaky. Nejspíš budete překvapení, jak pohodlně se v nich odpočívá, do některých vaků se totiž posadíte opravdu jako do křesílka.

Stylový úložný prostor

Obývací stěna už rozhodně není nutností. V malých obývacích pokojích by jen zbytečně zabrala celou jednu zeď. Místo toho si můžete pořídit stylovou otevřenou polici, do které naskládáte knížky, květiny, svíčky a další doplňky, stolek pod televizi, případně nějakou skříňku. Velmi elegantně vypadají černé a bílé materiály, u konferenčního stolku je dobrá kombinace dřeva s kovem.

Stolek pod televizi

Televizor je často ústředním bodem obývacího pokoje. Ať už zvolíte variantu pověšenou na stěně, nebo si jen postavíte TV na stolek, vyberte spíš než stolek hezkou skříňku, do které skryjete všechnu elektroniku. Je lepší, když schováte všechno, co se dá (DVD přehrávač, …).

Příjemný povrch pro nohy

Udělejte si z obývacího pokoje útulné místo, které se bude líbit i vašim nohám. Když zvolíte plovoucí podlahu, pořiďte si aspoň měkký kobereček k sedačce, ať vás to od země hřeje.

Chcete víc inspirace přímo od profesionálních designérů a architektů? Najdete ji na Biano.cz. Přejeme vám, ať se vám podaří zařídit si tak krásný obývací pokoj, jako uvidíte právě tam.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 3 =