Krása

Tip na nový parfém – CHLOÉ

Mám ráda, když voním nějakou pěknou vůni a připadám si svěží, čistá a voňavá. Občas, když se vydám na nákupy, navštívím nějakou velkou parfumérii, ve které dlouho chodím, okukuji parfémy a vždy odcházím s nějakým tím papírkem v kapse, na kterém je pár vzorků parfémů. Ty nejzajímavější si nechávám stříknout na ruku.

Naposledy mě velice zaujal parfém Chloé. „Očuchala“ jsem všechny parfémy této značky, ale doslova mě nadchnul parfém Eau De Fleurs Capucine. Byl tak jiný než ostatní. Nebyl tuctový, doslova mě uchvátil tím, jaký byl. Nechala jsem si ho stříknout na papírek a také do loketní jamky, abych věděla, jak bude vonět po několika hodinách. Je totiž známo, že na každé ženě se parfém rozloží po nějaké době úplně jinak.

tr-hrpůoOd konce 19. století je používán třívrstvý systém parfémů, kdy tzv. hlava vyprchá během několika minut po nanesení parfému. Tzv. srdce začíná vonět hned po vyprchání hlavy a bude vonět několik hodin. Právě podle této složky se budete rozhodovat. Poslední – spodní – vrstvou je základ, je to část parfému, která voní nejdéle a vydrží vonět celý den.

Značka Chloé je hlavně známá díky módě. V roce 1952 jí založila extravagantní Gaby Aghion. Za úžasné parfémy Chloé můžeme poděkovat kreativní ředitelce společnosti Chloé, Stelle McCartney, která stála za vznikem parfému Chloé.

Určitě byste rádi věděli, jaký je vlastně parfém Chloé Eau De Fleurs Capucine… Koupila jsem si ho nakonec na internetu, na mém oblíbeném eshopu PARFUMS.CZ. Měli na tento parfém zrovna akci, takže jsem neváhala ani minutu.

Srdcem parfému jsou jalovcové bobule, šalvěj, růže, jasmín a konvalinka. Hlavou parfému je bergamot, citrón a neroli a základem parfému je dřevitá ingredience jantaru a pižmo. Capucine je krátký název z francouzštiny pro řeřichu. O tom vypovídá i olivově zelená barva parfému. Tato vůně rozhodně není univerzální, fádní a už vůbec ne tuctová nebo obyčejná.

chloeNa každém parfém voní jinak, proto musíte zkusit sami na sobě, kam aplikovat parfém, aby dobře vynikl. Někomu vyhovuje aplikace parfému přímo na pleť, někdo musí aplikovat přímo na oblečení. Nezapomínejte na to, že parfém, by měl být vaší „druhou“ kůží. Měl by s vámi ladit, měl by vás doplnit. Parfém nikdy nesmí být silnější a výraznější, než jste vy sami. A poslední věc, na kterou nezapomínejte je rozhodnutí, jaký parfém budete používat v zimě a jaký v létě. Například totiž orientální vůně vyniknout až v teplém počasí, v chladném počasí nemají šanci vyniknout.

Tak už víte, jaký parfém si v dohledné době pořídíte?

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 + six =