Domov

Stylový obývací pokoj podle Feng Shui

Většina lidí dnes vede stresující život. Není tedy divu, že úlevu hledáme ve východních principech, jako jsou ajurvédská medicína nebo právě tradiční čínské učení Feng Shui. To se zabývá životním prostorem člověka v čase, snaží se nastolit harmonii a umožnit plynutí energie. Chcete si i vy zařídit obývací pokoj tak, aby vám v něm bylo příjemně?

Podle Feng Shui je obývací pokoj místnost příležitostí. Zvete si sem návštěvy, trávíte tady volný čas ve společnosti svých blízkých. A právě proto byste si na jeho vybavení měli dát záležet. Při dodržení rad čínského učení se vám podaří eliminovat veškeré rušivé energie a vytvořit harmonické prostředí.

Principů Feng Shui je samozřejmě spousta, je to obsáhlá věda, kterou byste mohli studovat několik let. My si uvedeme aspoň ty základní.

Vsaďte na jednoduchost

Čím méně toho v obývacím pokoji bude, tím lépe. Tomuto názoru ostatně nahrávají i momentální trendy. Vždyť třeba obývací stěny se dnes vyrábí spíš nízké a složené jen z několika skříněk, s velkými stěnami až ke stropu se už téměř nesetkáte.

Nepřehánějte to ani s dekoracemi, sami jistě víte, že většina z nich stejně slouží jen jako dobré lapače prachu. Méně je někdy více. Feng Shui doporučuje i uklízet všechny kabely či ovladače k televizi tak, aby nebyly vidět. Na povrchu toho má být co nejméně.

Středem místnosti by měla být sedací souprava

Ústředním bodem většiny českých obývacích pokojů bývají TV stolky a na nich postavené obrovské obrazovky. Podle Feng Shui ale obývák není kino, měl by sloužit spíše ke komunikaci a setkávání se s blízkými osobami. Dominantou místnosti tedy má být spíš sedací souprava s konferenčním stolkem. Ze sedací soupravy by mělo být vidět na dveře, za ní je dobré mít zeď či velkou rostlinu kvůli pocitu ochrany.

Volte neutrální odstíny

Feng Shui vyznává barvy, jako jsou béžová, hnědá, bílá, černá, šedá a podobné odstíny. Obývací pokoj je podle tohoto učení místem, kde se vytvářejí vztahy, a proto by měl být co nejvíc neutrální. Doporučuje se používat asi jen tři až pět barev, přičemž pouze jedna z nich by měla být odvážná a živá. Nemusíte se bát ani kombinace dřeva a kovu.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − 19 =