Krása

Správná péče o nehty a jejich stříhání

Pro pěkný vzhled nehtů se o ně musíme dobře starat a nevyhneme se ani stříhání. To se musí provádět správně, abychom si nehty nepoškodili, a s výsledkem jsme byli spokojeni. Nesprávný postup může nehet poškodit a učinit jej lámavým. Jak nejlépe na to?

Stříhat postupně

Především potřebujeme vhodný nástroj. Někdo upřednostní nůžky na nehty, jiný kleštičky. Abychom nehet nenaštípli, musíme jej stříhat na vícekrát. Snaha ustřihnout jej najednou se nevyplácí. A to ani u krátkých nehtů. To radí i nehtoví designéři. Proč? Jednorázový tlak nehet narovná. Ten je ale přirozeně mírně zaoblený a toto vyrovnání jej může naštípnout. Prasklina se pak den ode dne zvětšuje a hojení trvá dlouho, než nehet odroste.

Nejlépe po koupeli

Nejlépe se stříhají nehty v co nejpružnějším stavu, tedy po koupeli. Snadněji ale poraníme změklou nehtovou kůžičku a stříhneme „do živého“, takže musíme být o to pozornější. Pozor také, abychom měkký nehet nezkrátili příliš.

Jak správně nehty stříhat?

Že je lepší stříhat každý nehet kleštičkami či speciálními zahnutými nůžkami na několik zátahů, jsme si už řekli. Doporučuje se to minimálně jednou týdně. Jak tedy stříhat? Nejprve z jedné strany do středu, poté z druhé strany. Nakonec upravíme střed a tvar nehtu doladíme do obloučku pilníkem. Okraje nehtů bychom měli udržovat hladké, aby se nezatrhly.

Co proti záděrám?

Trápí vás bolestivé záděry? Pravidelné zatlačování nehtové kůžičky směrem k lůžku zamezí tomu, aby ztratila kontakt s nehtem. Jde to třeba vatovým tamponem nebo speciální špachtličkou z manikúry. Nejlepší je to rovněž po koupeli. Záděry vznikají tak, že se kůže, která přilnula k nehtu, natahuje, až praskne.

Péče o mužské ruce

Možná považujete odbornou manikúru za ztrátu času, zkuste si ale na ni občas zajít. Doporučuje se to i mužům. Ti mají sice v péči o ruce a nohy stále co dohánět, občas se nicméně na manikúře či pedikúře objeví i oni. Nehtová kůže jim roste rychleji a je tvrdší. Spousta mužů se vyhýbá krémům na ruce a poté mají problém s tím, že mají ruce jako dřevorubci, hlavně pokud pracují manuálně. Ruce jsou naší vizitkou a měli bychom o ně pečovat, není to žádná ostuda.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − four =