Cestování

Slavné evropské metropole ve vánočním hávu si zamilujete

Poznejte Paříž a Řím tak, jak je neznáte. Spatřete je se vší slavnou historií na dosah ruky, s vůní pravých domácích sýrů, znamenitého jídla, celosvětově špičkovým vínem a přátelskou kulturou. Nikoliv z pohovky, jen přímo tam teprve pochopíte u vrcholků známých sopek, proč jsou Italové tak horkokrevní. V Paříži na vlastní oči uvidíte, co stojí za sebevědomím a šarmem Francouzek, v čem tkví jejich elegance a půvab, stejně tak půvab všech líbezných řek a vyhlídek za večerních procházek.

Romantický advent a Vánoce v Paříži

Dlouho toužíte zajet si do Paříže, proslulého města umělců, kaváren, bulvárů a romantických zákoutí, v nichž zatoužíte se ztratit. Máte dojem, že jste toto léto už svou příležitost propásli? Přijeďte na poznávací zájezd do Paříže a na zámek do Versailles v zimních měsících. Poznáte Paříž tak, jak by se vám v létě ani nesnilo. V třpytivé a provoněné atmosféře Vánoc se budete moci procházet na břehu Seiny, o večerní program se postará průvodce, jenž vám ukáže krásu města za soumraku. Prohlédnete si historické jádro Paříže se všemi jejími skvosty, jak za chůze, tak za jízdy lodí po Seině. Kromě nákupu vánočních dárků a francouzských specialit si zajedete na zámek ve Versailles a navštívíte svátečně nastrojenou Eiffelovku. Třešničkou na dortu vánoční Paříže bude návštěva muzea Louvre, v němž je vystavena Da Vinciho Mona Lisa.

Jak vypadá vánoční Řím?

Římské vánoční trhy na pozadí obdivuhodné architektury, světel a betlémků od místních mistrů vás očarují mocnou duchovní atmosférou. Ještě slavnostnějším místem s duchovním nábojem je Vatikán, jehož návštěva vás nemine, pokud se vydáte na adventní poznávací zájezd do Říma. Vůně Sixtinské kaple a večerní procházka vás dokonale vyladí na štědrovečerní atmosféru. Návštěvy nejznámějších kostelů vás inspirují tradičním pojetím Vánoc, jehož kouzlo se vám bude dlouhá léta připomínat.

Existuje mnoho způsobů, jak strávit letošní advent a Vánoce. Přijeďte se zamilovat do Paříže, ochutnejte pravou a nefalšovanou Itálii. Známá místa ve vánočním přestrojení přinesou úplně jiné zážitky než v letním parnu.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fifteen + 5 =