Děti

Školní batohy pro prvňáčky? Proč by ne!

Dlouhou dobu bylo tak nějak zakořeněné, že prvňáčkovi byste měli pořídit spíš aktovku než batoh. V dnešní době ovšem děti z takové volby moc nadšené nejsou. S aktovkou se spokojí v první, možná druhé třídě, a pak už po vás stejně budou požadovat batoh, protože aktovka je přece pro děti. Tak co kdybyste jim ten batoh pořídili rovnou?

Povídá se, že školní aktovky jsou přizpůsobené přímo prvňáčkům. Mají nízkou váhu, několik kapes, pevné přihrádky, aby se v nich nezmačkaly sešity, a polstrovaná záda. Jenže tohle všechno mají i dobré školní batohy.

Zapomeňte na sportovní batůžky

Pokud se rozhodnete školákovi pořídit batoh, rozhodně se pro něj nevydávejte do sportovního obchodu. Sportovní batohy na nošení do školy ideální nejsou. Jednak nemají vhodné kapsy na sešity a učebnice, jednak jim zpravidla chybí i polstrování ramenních popruhů, prodyšná záda, reflexní prvky a všechny další důležité vlastnosti.

Na základní škole je výběr správného batohu obzvlášť důležitý, protože dítko se stále vyvíjí, potřebuje podporu páteře. Ani studentské batohy byste však neměli brát na lehkou váhu. Platí u nich podobná kritéria a stále je lepší vsadit na batoh od výrobce školních batohů než na nějaký sportovní.

Batoh kupujete cca na tři roky

Nepočítejte s tím, že první batoh vydrží školákovi na celý první stupeň. Ani boty přece nekupujete zvětšovací. Dítko roste a spolu s tím se mu mění preference i vkus. Například norský výrobce BECKMANN dělí školní batohy na ty pro 1.-3. třídu a ty pro 4.-6. třídu. Moc dobře chápe, že čtvrťáci už potřebují více „hustý“ a „cool“ batoh. Všechny batohy navíc vyvíjí ve spolupráci s chiropraktiky i fyzioterapeuty a vsází na originální obrázky. Zapomeňte na filmové hrdiny, kteří se každý rok mění. Design batohů BECKMANN je univerzální a jen tak z módy nevyjde. Ty nejlehčí školní batohy pro prvňáčky navíc váží pouhých 890 gramů.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twelve + 18 =