Děti, Vzdělání a kariéra

Školní aktovka, nebo batoh?

Školáci nebývají žádnými troškaři. Školních pomůcek je spousta a jejich aktovka či školní batoh je všechny musí pojmout. Aniž by se však ztrhali pod jeho vahou, nutno podotknout. Na základě jakých parametrů vybrat zavazadlo, které školáčkovi neublíží? Dozvíte se z následujícího článku. 
Při výběru batožiny pro prvňáčka v první řadě myslete na jeho páteř. Ta by samozřejmě neměla být zatěžována více, než je bezpodmínečně nutné. Vždy proto dbejte na to, aby školáček v aktovce či batohu nosil jen pomůcky, který v daný vyučovací den skutečně potřebuje. Aby se zkrátka zbytečně nepřetěžoval. Ještě předtím ovšem musíte dané zavazadlo vybrat.

Školní batoh versus aktovka

Nabídka trhu je bohatá a neznalí rodiče se v ní mohou ztrácet. Hodně rodičů také tápe, zda svému potomkovi pořídit aktovku, nebo batoh. Hlavní rozdíl mezi aktovkou a batohem je v počtu komor. Zatímco aktovky mívají jen jednu, u školních batohů jich najdete hned několik. Prvňáčci s aktovkami jsou kouzelní, o tom není debat. Pro první rok, kdy ještě nebudou zavaleni množstvím učebnic a pomůcek, jim je proto můžete pořídit. Od druhého ročníku však doporučujeme investici do prostornějšího školního batohu.

Parametry školního batohu

Kvalitní školní batoh tedy je ve srovnání s aktovkou robustnější. S minimálně čtyři centimetry širokými popruhy a pevnou a anatomicky tvarovanou zadní částí (lisovanou či polstrovanou), jež je zárukou školáčkova pohodlí a správného držení těla. Takováto konstrukce maximálně šetří páteř nositele batohu, tedy vašeho dítka. Ta je u školních dětí stále ve vývinu a zatěžována by měla být jen minimálně.

Pozor na váhu batohu!

Při výběru školního batohu myslete také na jeho váhu. Ortopedi se shodují, že batoh žáčka prvního stupně by neměl být těžší než 1,2 kg. Na e-shopu detskyeshop.cz se však setkáte i s kilogramovými batohy. Ty zde můžete vybírat podle postavy dítěte, motoriky i jeho vyzrálosti. V nabídce najdete batohy různých střihů i motivů (včetně licenčních) a spoustou vychytávek.

Facebook a poradna

E-shop s kompletní nabídkou školních potřeb, vzdělávacích her a didaktických pomůcek však provozuje i facebookovou stránku a praktickou poradnu se spoustou článků a instruktážních videí na různá témata. Nenašli jste na ní odpověď? Pak se obraťte na zákaznickou linku. Kontaktovat personál můžete telefonem i mailem. A pokud si nabídku chcete prohlédnout osobně, přijměte pozvání do Okružní ulice v Brně, kde najdete kamennou prodejnu. Ať již sháníte školní batoh pro chlapce, či školní batoh pro dívky, určitě neodejdete s prázdnou.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 − three =