Zdraví, Životní styl

[Rozhovor] Maričino cvičení funguje, říká její fanynka

Před nedávnem jste si u nás mohli přečíst rozhovor s Marikou, autorkou 30. – denní výzvy. V sérii rozhovorů budeme i nadále pokračovat, dnes jsme vyzpovídali Maričinu fanynku Pavlínu, majitelku “hand made” eshopu ViktorieJersey.cz. Pavlína je velmi pilná žena, krom práce nevynechá ani cvičení a navíc má velmi zajímavého koníčka a to ruční výrobu bižuterie. Jak se ke cvičení dostala a jak dokáže skloubit tyto tři věci dohromady se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Dobrý den Pavlíno, prvně Vám děkuji za rozhovor. Nemůžu začít jinak, jak jste se o 30ti denní výzvě dověděla?

Všechno to začalo u mé kamarádky, která podle Mariky začala cvičit(našla ji na fcb). A já jsem byla jako řetězová reakce a šla na Mariky 30ti denní výzvu hned kouknout.

Zkusila jste cvičení hned nebo jste chvíli váhala?

Ptáte se jestli jsem váhala? Ne, začala jsem ihned. Okamžitě jsem si začala do hlavy vkládat cviky, které má Marika hezky a přehledně nafocené a uložené do alb. Takže jsem ještě ten večer začala s 30ti denní výzvou.

Asi nejdůležitější otázka funguje to?

Někdo si možná řekne, že to nefunguje, ale funguje to. Ale musí mít člověk trpělivost a pokud máte někoho kdo Vás přesvědčuje dnes a denně na základě výsledků, tak to jde čím dál tím lépe. Marika, spousta holek, kluků a samozřejmě i já jsme důkazem, že to funguje.

Cvičení je vždy o pevné vůli nepřestat, jak se daří držet pevnou vůli vám?

Víte, když vidíte jaké výsledky jsou tak často vkládány na výzvu, tak se nestačím divit, co ve většině případů ty holky už dokázaly. Pokud tedy máte tak silnou motivaci jakou výzva je, tak je pevná vůle na 1.místě.

Jak moc jde skloubit vaše ruční výroba bižuterie a cvičení?

Musím toho skloubit více. Nejen ruční výrobu, cvičení, ale ještě také práci, do které chodím každý den na 12-ti hod. směny. Během dne si tvořím v hlavě a večer se to snažím zrealizovat(ale vždy, až po výzvě). 🙂 Chtěla by jsem tím říct, že když vidíte výsledky, tak máte stále chuť pokračovat a ukazovat, že je možné všechno.

Doporučila byste něco Marice (iniciátorce 30 ti denní výzvy), aby něco zlepšila (třeba na stránkách na facebooku atd.)

Marika je silná žena, a dává mi sílu něco změnit. Myslím si, že se stala nejen mojí motivací. Ale nenapadá mě nic, co by měla vylepšit. Vkládá pro mě strašně moc důležité informace, počínaje cviky, jídlem a i fotkami proměn během cvičení.

Co byste doporučila ostatním lidem, kteří by chtěli s tímto cvičením začít?

Doporučila by jsem začněte hned! Jak říká Marika- žádné vymlouvání, prostě začněte. Opravdu se dostavují výsledky a když se podíváte do zrcadla a vidíte ten posun a tu změnu- to je pohled k nezaplacení.

Jak už jsem zmínil výše, vašim koníčkem je ruční výroba šperků a dárkových předmětů. To je asi dost náročná práce na čas a jistě je k ní i potřeba velká dávka trpělivosti. Máte nějaký recept na odreagování?

Je pravdou, že v dnešní uspěchané době je potřeba se umět správně odreagovat(stále někam všichni spěcháme). Já jsem si našla odreagování ve cvičení, a život je hned lepší a veselejší. Cvičení je první část mého odreagování-vypouštím z hlavy v tu chvíli vše. Poté nastupuje další fáze odreagování a tou je tvoření. Většinou jak jsem už říkala mám v hlavě myšlenku toho, co budu tvořit. Zaberu se do práce a najednou koukám a je třeba jedna hodina ráno… 🙂

Nedávno jste zprovoznila i eshop, ve kterém prodáváte své výrobky. Jak jste se vlastně dostala k “hand made” výrobě bižuterie?

Hm, máte zajímavou otázku. Můj vztah k tvoření začal už v dětství, a to v Jánských lázních při léčbě mé postižené ruky. Tam byl můj první kontakt s korálky, v rámci léčby. I když ze začátku jsem se dost trápila. Ruka neposlouchala a tak to pro mě byl spíš uplakaný začátek. Postupem času už vznikla láska, která trvá do dnes. První úspěch si pamatuji jako kdyby to bylo včera. V lázních jsem vyrobila ohromného krokodýla z korálků a když jsem ho přivezla domu, tak z něj maminka měla velkou radost… Jedno přísloví říká: všechno zlé je pro něco dobré.

Nedá mi to, abych nezeptal. Dá se u Vás vybrat i nějaký dárek pro muže?

Ano, lze. Většinou je tedy vyrábím na přání. Např. náramky, řetízky a v neposlední řadě také i zápisníky, které se stávají hodně žádaným zbožím.

 

Tak dámy, pokud jste dočetly až sem, nezbývá než se vás zeptat: Jaké byly vaše začátky se cvičením a máte taky tolik elánu jako Pavlína? A abych nezapomněl, určitě se mrkněte na Pavlíniny stránky, určitě vám nějaký ten šperk padne do oka.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two + thirteen =