Domov

Robotická sekačka se o trávník postará za vás

Krásný trávník vyžaduje mnoho péče a času. Ne každému vyhovuje povinnost přibližně jednou týdně trávu posekat, i když se samozřejmě najdou takoví lidé, kteří se prací na zahradě a starostí o trávník odreagovávají a „pročistí si hlavu“. Jestliže nechcete pravidelně před sebou tlačit sekačku nebo si pořizovat zahradní traktůrek, je tu i další možnost. Jaká? Robotická sekačka. Ta se bude starat průběžně o travnaté plochy za vás.

Inteligentní automatická sekačka

Skvělým tipem pro každého majitele trávníku je robotická sekačka Honda Míímo. Ta má spoustu zajímavých funkcí, ušetří čas a vy se ve svém volnu budete moct věnovat jiným činnostem a užívat si precizně upravené travnaté plochy. Automatická sekačka od Hondy je inteligentní, pohybuje se sama po trávníku, vyhne se překážkám, a pokud najede třeba na kámen, nepoškodí se. Nože se totiž ohnou, vrátí se zpět a nezlomí se. Posekáním vzniká jemný mulč, který na trávě zůstává a slouží jako přírodní hnojivo.

Honda Míímo k sousedům neuteče

Bojíte se, že vám sekačka „uteče“ k sousedům? Tato ne. Její prostor vymezíte drátkem, který se dá schovat třeba pod travní drn nebo podél záhonu, nefunguje na principu robotických vysavačů, které změní směr, až když narazí do překážky. Také se nemusíte obávat úrazů, jakmile sekačku někdo nadzvedne či dokonce narazí do člověka, zastaví se, a to včetně jejího nože. Trávník je posekán rovnoměrně na všech místech, ale pokud chcete, můžete si naplánovat několik zón s odlišným střihem. Pojezd stroje si poradí bez potíží s obrubníky i šikmou plochou. Robotické sekačky se ale nehodí pro posekání přerostlého a zanedbaného trávníku, na ten je lepší vzít sekačku klasickou.

Sekání trávníku přes chytrý telefon

Provoz automatických sekaček od Hondy je extrémně tichý, takže je můžete nechat pracovat kdykoliv, třeba i v noci. Nevadí ani chladné nebo větrné počasí. Ovládat je můžete přes chytrý telefon a mají v sobě zabudovaný GPS signál i alarm. Jakmile se začne sekačka vybíjet, sama se zajede do docku dobít. Na jedno nabití může pracovat až 90 hodin.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

fourteen + one =