Domov

Rekonstruujete? Zvažte posuvné dveře

Posuvné dveře jsou doslova hitem posledních let, a to nejen v malých bytech. Lidé si je chválí z mnohých důvodů a vy budete jistě taky, pokud si je pořídíte. Jestli jste ještě neměli šanci se s nimi setkat, čtěte dál.

Přestože jsou populární zejména v několika posledních letech, nejsou posuvné dveře žádnou žhavou novinkou. Už před dvaceti lety se vyráběly, tenkrát byly oblíbené zejména varianty, které se shrnovaly jako harmonika. I s těmi se dnes ještě setkáte, ale častější jsou klasické posuvné modely.

Složité stavební úpravy nejsou třeba

Slyšeli jste, že tyto dveře vyžadují nákladné stavební úpravy a je nezbytné bourat stěnu? Skutečně je tomu tak, pokud zvolíte dveře do pouzdra. Ty si ale většina lidí objednává pouze tehdy, když staví nový dům a už vědí, že v něm chtějí mít posuvné dveře. V opačném případě si prostě vyberete dveře na stěnu, při jejichž instalaci nic takového řešit nemusíte. Zasouvají se prostě podél stěny. A ani zmiňované shrnovací dveře nevyžadují žádné bourání.

Pohyb je hladký, otevírání zvládne i dítě

Posuvné dveře se pohybují po kolejnicích, a zvolíte-li kvalitního dodavatele, bude pohyb tichý i plynulý. Dveře zvládne otevřít i dítě, jež ještě nemá moc síly, problém s tím nebudou mít ani vozíčkáři, kteří u klasických dveří bojují s křídlem. Navzdory tomu všemu kvalitní posuvné dveře dobře těsní, jak zvukově, tak teplotně.

Elegantně vyřešíte nedostatek prostoru

Posuvné dveře jsou vhodné zejména tam, kam by se ty klasické nevešly, v případě otevření byste měli problém se vymotat kolem křídla apod. Ovšem nemusíte se jich bát ani v místnostech, kde je prostoru dost. Jsou velmi pěkným designovým doplňkem, zmodernizují interiér. Výběr je opravdu obrovský od dveří dřevěných přes lamino, koženku až po prosklené. Mohou být plné nebo mít výplně, vyrábí se jednokřídlé i dvoukřídlé modely.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × five =