Finance

Půjčujte si od fér institucí

Podvodníkům je snadné naletět. Rychlé půjčky online jsou dnes přístupné téměř komukoliv bez ohledu na jednotlivcovu soudnost a hlavně schopnost své závazky splnit. Jednou se zadlužíte a jste v pasti. K finanční gramotnosti není potřeba vysoké matematiky, stačí si osvojit pár pravidel a můžete si peníze půjčit bez obav. Základní dvě pravidla pro půjčování s rozumem zní: Půjčujte si od fér institucí a sami buďte fér.

Nebankovní instituce, které hrají fér

Pokud si chcete půjčit peníze a potřebujete je mít rychle, zastavte se na chvíli. Přečtěte si něco o novodobých lichvářích, kterým byste se měli v tomto případě obloukem vyhnout. Rychlá půjčka by neměla zahrnovat přehnaně vysoké úroky a penále při prodlení. Některé společnosti nabízí posunutí termínu splatnosti půjčky, například Emmas Credit. Nemělo by jít ani o příliš vysokou cifru, protože pokud si někdo chce rychle půjčit, většinou by k tomu měl mít pádný důvod, problém, který se vyskytl teprve nedávno, například ztracený mobil před výplatou, porouchaná pračka. Férová instituce nechce na klientech vydělávat, pomáhá lidem, když jim teče do bot. Nevěřte proto nabídce půjčky sto tisíc na dřevo, už to je podezřelé. Fér přístup můžete očekávat například od zavedených nebankovních institucí typu zmíněné Emmas Credit.

Kdy je vhodné si půjčit peníze?

Pokud se naskytne neodbytný problém, který musíte vyřešit ihned a nepočká to do další výplaty, začněte nad půjčkou uvažovat. Relevantní důvody jsou: vaše dítě vám nebo někomu cizímu rozbije optické brýle, onemocníte netradiční nemocí a všechny předepsané nebo doporučené léky a léčbu nehradí vaše pojišťovna, z kočárkárny vám ukradnou kočárek nebo kolo a pojišťovna vám je neproplatí, definitivně vám „odejde“ notebook a je po záruce a vy jej denně využíváte při práci. Půjčka ihned vám tak může vytrhnout trn z paty, ale opravdu je třeba zvážit, zda jde o akutní případ a ne o méně závažný problém, na jehož řešení si můžete počkat. Zásady zodpovědného půjčování si můžete osvojit na stránkách Emmas Credit.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four + 1 =