Krása

Přichází nehtová péče bez toxických látek

Svět kolem nás se postupně stává uvědomělejším. Lidé zjišťují, že nemusí kosmetiku testovat na zvířatech, jsou schopní produkovat méně odpadu, mohou používat plátěné tašky místo jednorázových igelitových. Změny se objevují dokonce na poli kosmetiky a manikúry. V této oblasti jde ale primárně o zdraví.

10FREE. To je označení, pod nímž se prodávají kosmetické produkty nejen nehtové péče, které neobsahují žádnou z 10 nejčastějších toxických látek. Vy o tom totiž nejspíš ani nevíte, ale v kosmetice se běžně skrývají toxické složky negativně působící na náš organismus. Vstřebávají se do něj přes kůži i přes nehty. Ostatně, nehty jsou jen zrohovatělá kůže s lehce prostupnými póry.

Jaké toxické látky se v přípravcích vyskytují nejčastěji?

V lacích, gel lacích, podkladových, modelovacích lacích a jiných přípravcích nehtové péče se nejčastěji vyskytují tyto škodlivé látky:

Formaldehyd způsobuje pálení a svědění očí, škrábání v krku, kašel i alergie.

Toluen má při dlouhodobém působení negativní vliv na plíce, nervový systém a imunitní systém.

Xylen způsobuje bolesti hlavy a nevolnost.

Parabeny napodobují hormon estrogen, takže narušují hormonální rovnováhu v těle, a předpokládá se i vliv na vznik karcinomů.

Kafr způsobuje suchost, křehkost a změnu barvy nehtů.

Pochopitelně se v přípravcích pro nehtovou péči objevují v malém množství. Pokud si ovšem nehty necháváte upravovat či upravujete často, mohly by mít vliv na váš organismus.

Pečujte o své nehty bez toxických přísad

Schválně si někdy přečtěte složení přípravků, které zahrnuje vaše nehtová péče. Našli jste tam některou z výše uvedených látek? Pravděpodobně ano. Doposud se do nich přidávaly zcela běžně. Nyní si ovšem lidé začínají leccos uvědomovat, takže je ta pravá chvíle začít se zajímat o to, čím své nehty vyživujete.

Jestli jim chcete dopřát péči bez toxicity, zaměřte se například na řadu Enii 10- toxicity, která snoubí špičkovou kvalitu a absenci toxických přísad. Veganské produkty z této řady neztrácejí na kvalitě, naopak mají krémovou hustotu, diamantový lesk a výjimečnou pigmentaci. Dostupné jsou ve více než 5 000 odstínů. Možná jsou trochu draží, ale volba je na vás – nevyplatilo by se vám trochu si za bezpečné produkty připlatit?

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − 6 =