Cestování

Přes Rusko až do Číny

Neexistuje snad více obohacující aktivita, než jakou je cestování. Poznávání nových míst, kultur, náboženství, lidí i chutí, umožňuje vidět svět z jiné perspektivy. Zkuste jednu sezonu opustit bezpečnou zónu turistických letovisek a vydat se do míst, jež jsou spíše jejich opakem. Právě na nich na vás čekají ty pravé zážitky.

Co může o světě vědět ten, kdo nikde nebyl? Ne nadarmo se říká, že cestování rozšiřuje obzory. Já si je začala rozšiřovat už v sedmnácti letech, kdy jsem poprvé usedla do letadla a vyrazila směr Kanárské ostrovy. O rok později jsem už tři měsíce cestovala po Japonsku, další rok po Mexiku. V té době jsem nastřádala zážitků doslova na celý život. A čerpám z nich dodnes.

Transsibiřská magistrála

V té době jsem také plánovala výlet do Ruska. Chtěla jsem si projet celou Transsibiřskou magistrálu. Nastoupit do vlaku v Praze a po týdnu vystoupit ve Vladivostoku. Z nějakého důvodu z mých plánů sešlo a dodnes toho lituji. Ale kdo ví, třeba se na cestu ještě někdy vydám. A třeba se na ni vydáte i vy. Osobně se za to přimlouvám, protože tento zážitek prý stojí za to.

Z Prahy do Pekingu za 4 tisíce!

Pokud si svůj výlet o něco prodloužíte, můžete se dostat až do Pekingu. Ti, kteří cestu již absolvovali, se shodují, že to rozhodně není tak strašné, jak se na první pohled může jevit. Je pravda, že před sebou máte poměrně dlouhých devět tisíc kilometrů. Během dvou týdnů ale můžete poznat Moskvu, Ulanbátar (to už jsme v Mongolsku) a tajemnou poušť Gobi. A to vše za velmi slušný peníz: za cestu třetí třídou zaplatíte jen okolo čtyř tisíc korun. Nebojte se, že strávíte dva týdny ve vlaku a na první výlet se budete moci vydat až ve Vladivostoku. Na kratší výlety se můžete vydat na každé delší zastávce, kterých není zrovna málo.

Neopomeňte víza!

Před cestou se ale samozřejmě ujistěte, že máte v pořádku veškeré doklady. Pro cestu celou Transsibiřskou magistrálou se neobejdete hned bez třech víz: ruského, ale i mongolského a čínského, o něž budete muset zažádat na patřičných ambasádách. O ruské vízum navíc můžete zažádat i online. Zadejte do svého vyhledávače pojem vízum Rusko a zjistěte patřičné informace. Například na stránkách ruskevizum.cz vám zajistí i nezbytné pozvání, které musíte k žádosti o vízum doložit. Stejně jako vám pomohou i s dalšími formalitami, jichž rozhodně není málo. Za ten zážitek to ale rozhodně stojí.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four + eight =