Životní styl

Poznejte krásy francouzských lyžařských středisek

Také milujete lyžování a snowboarding, ale tuzemská střediska se vám zdají malá, přecpaná a často nekvalitní? Potom vyrazte do zahraničí, ideálně do Francie. Možností dokonalého pobytu je totiž více než dost. Pojďte se spolu s námi podívat na to, jaká střediska vás rozhodně dokážou nadchnout.

Přes 200 kilometrů sjezdových tratí

Chcete skutečně rozsáhlé středisko, kde byste mohli libovolně střídat desítky sjezdovek a užívali si jejich několikakilometrové délky? Jednu z možností nabídne oblast Alpe d Huez. Zde je pro vás připraveno na 250 kilometrů sjezdovek, které jsou obsluhovány 84 lanovkami a vleky. Navíc poloha střediska umožní užít si lyžovačku třeba i začátkem července. Délkou sjezdovek ale nebudete zklamáni ani ve středisku La Plagne. Zde je celková délka 225 kilometrů, k dispozici je 87 vleků a lanovek a zážitkem jistě může být start na vrcholu hory Bellecote s výškou 3 417 metrů nad mořem.

Užijte si dokonalost volného terénu

A že vás láká občas vybočit mimo hlavní upravenou sjezdovku a chcete si užívat dokonalý freeride? I v tomto směru vás Francie uchvátí, a to konkrétně ve středisku Les 2 Alpes. To je vyhledávaným místem všech, kteří si chtějí volný terén užít naplno a vychutnat si tak obrovský přísun adrenalinu do těla. Podobně je na tom i další středisko, konkrétně Chamonix, které je sjezdem ve volném terénu také vyhlášené a oblíbená dvacetikilometrová trasa Vallée Blanche rozhodně stojí za vyzkoušení každým milovníkem čerstvého prašanu.

Komfort, zábava a skvělé zázemí

Nejsou to ale jenom sjezdovky, které vás ve Francii a v místních střediscích čekají. Vyrazíte-li do střediska Tignes, můžete využívat jak 150 kilometrů sjezdovek, tak i možnost zahrát si fotbal, volejbal, squash, ale také bowling či biliard. Milovníci zábavy a nočního života zase nebudou zklamáni v lokalitě Les Menuires, kde jsou četné restaurace, noční kluby a bary. A ráno lze vyrazit vyčistit hlavu na místních 160 kilometrů sjezdových tratí.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

16 − seven =