Cestování

Poslední myšlenky před odjezdem na dovolenou

Hlavní prázdninová sezóna je sice už za námi, ale v září se ještě do zahraničí vydává spousta lidí. Jednak už nejsou tak nepříjemná vedra, jednak bývají zájezdy levnější. Jestli vás ještě dovolená čeká, čtěte dál a připravte se na poslední chvíle před odjezdem předem, ať pak nezmatkujete.

Opouštět byt na delší dobu je jiné než jen odjet na víkend. Při odchodu vám hlavou prolétnou tisíce věcí, na které jste možná zapomněla, a s velkou pravděpodobností vám budou přerušovat tok myšlenek ještě po celou cestu. A co že vám to vlastně poběží hlavou?

Je doma všechno vypnuté?

Voda, trouba, žehlička, varná deska, světlo na záchodě. Toho, co může zůstat zapnuté, je v domácnosti dost. Buďte ale v klidu. Na záchodě běžně zhasínáte, žehličku vypínáte ze zásuvky, když dožehlíte, vodu zastavíte, jakmile se umyjete. Proč by tomu tentokrát mělo být jinak? Kdyby vás však tohle všechno mělo nějak moc trápit, prostě pošlete někoho, ať vše zkontroluje. Obecně je praktické nechat někomu z rodiny nebo přátel klíče pro případ nouze.

Nechybí mi něco?

Zkuste si trochu věřit. Před odjezdem už opravdu nemá cenu všechno vybalovat a kontrolovat, zda vám náhodou něco nechybí. Seznam sbalené výbavy si projděte v hlavě, ale přehrabování se v batohu se raději vyhněte. Nestěhujete se přece na půl roku do místa odlehlého od civilizace. Kdyby vám něco doopravdy chybělo, tak si to v místě své dovolené prostě pořídíte. Žádná tragédie se nekoná.

Mám cestovní pojištění?

Kdy by se ovšem tragédie konat mohla, jsou různé úrazy a zdravotní potíže v zahraničí. Na ty se také můžete připravit předem – zařiďte si cestovní pojištění. Klidně rychle přes internet cestou na letiště, třeba na ervpojistovna.cz. Poslední chvíle před odcestováním se vyplatí s ničím nestresovat, nicméně pojištění je jasnou výjimkou. Online ho zařídíte i s platností ode dneška, takže nikdy není pozdě si o něj zažádat. Dokonce kdybyste si vzpomněla až v průběhu dovolené, pořád je možné chybu napravit. Jen ve chvíli, kdy se vám něco stane, už bude pozdě.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × five =