Děti

Pořízení veřejného hřiště: Co všechno brát v potaz?

Dětských hřišť není nikdy a nikde dostatek. Naši nejmenší si prostě a jednoduše potřebují hrát, rozvíjet vlastní tvořivost a dokonale se zabavit. V současné době lze nechat vytvořit dětské hřiště, které bude vysoce kvalitní, maximálně pestré z hlediska jednotlivých atrakcí a v neposlední řadě také bezpečné. Podívejme se tedy na veškeré aspekty, jež je zapotřebí brát v potaz. Ať už jste členkou zastupitelstva, součástí neziskové organizace anebo fyzickou osobou, mohou se vám následující informace hodit.

Bezpečnost na první pozici

V první řadě by mělo dětské hřiště splňovat spousty nejrůznějších požadavků týkajících se bezpečnosti. Rozhodně jej musí zhotovit profesionální firma, jež se může konkrétními atesty prokázat. Jedná se především o certifikace ISO a mnohé další. Vy sami si v každém případě prohlédněte již realizované projekty a zaměřte se na bezpečnost konkrétních atrakcí. Nezapomeňte ani na oplocení hřiště. Je povinné, jelikož bez něj by se vám v areálu pohybovaly různé pochybné existence.

Spousta zajímavých atrakcí

Určitě byste se měli soustředit na celkový počet jednotlivých atrakcí. Jejich rozmanitost je takřka povinností. Vždyť na hřiště s jednou houpačkou vám už žádné dítě jen tak nepřijde. Základem celého prostoru musí být hlavně velké pískoviště a nejrůznější prolézačky. Optimální volbou jsou menší propojené domky vybavené mimo jiné provazovým systémem. Z těchto malých budov mohou vést skluzavky. Nezapomeňte třeba ani na dětskou lanovku. Na té se dítě pohodlně sklouzne a převeze z bodu A do bodu B. Výborné jsou ale i šplhací prvky a podobné atrakce.

Vzhledově upoutá

Jakýkoli městský mobiliář a veřejný prostor by měl být řešen i s důrazem na design. Na každém detailu často záleží. Sladěn by měl být především barevně. Výborné je i přidružení třeba hřiště na minigolf anebo horolezecké stěny či koutku pro fitness aktivity. I dospělí se přece chtějí bavit pohybem!

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

six + two =