Domov, Zdraví

Podle čeho vybírat správnou matraci pro vaši postel?

Spánek je nezbytnou součástí našeho denního režimu, jelikož právě během něho tělo nejenom získává potřebnou energii, ale zároveň celkově regeneruje. Aby byl spánek spokojený a bezproblémový, je však třeba vybrat správnou matraci. Pojďme se podívat, jak na to.

Základem je tvrdost

Ta je často velmi individuální, jelikož nelze přímo říci, jaká varianta je lepší. Samozřejmě vyhýbat bychom se měli příliš tvrdým i příliš měkkým variantám. Matrace by tedy měla být v rámci tvrdosti akorát vyvážená. Důležité je hlavně to, aby nám dokázala poskytnout dokonalou oporu našeho těla – pokud ležíme na boku, měla by být naše páteř v rovině.

S danou tvrdostí souvisí také počet jednotlivých zón. Tedy různě tvrdých segmentů, které zohledňují hmotnost jednotlivých částí našeho těla. Ideální jsou dnes matrace, které mají 7 takových zón.

Ani materiál není dobré podceňovat

Zajímat by nás samozřejmě mělo to, co se nachází uvnitř matrace. Pokud shrneme ty nejznámější varianty, musíme začít matrací pružinovou – dnes také taštičkovou, jelikož pružiny jsou všité právě do látkových taštiček. To eliminuje vrzání. Navíc tento typ matrace nadchne dobrou vzdušností.

O několik levelů výše jsou však matrace polyuretanové, s takzvanou línou pěnou. Ta dokáže měnit svou tvrdost podle aktuálního tlaku a teploty, a tak se dokáže během spánku perfektně přizpůsobit všem tvarům našeho těla. Ideální volba i v případě lidí, kteří musí například kvůli nemoci trávit v posteli podstatnou část dne. Mimo této varianty však můžeme využít klasickou pěnu, latex, nebo třeba bambusová vlákna či bio pěny.

Jak je to s cenou?

Ne vždy platí, že to nejdražší je nutně nejlepší. Ideální je zaměřit se hlavně na jednotlivé parametry a kvalitu. Pokud však na cenové hledisko také kladete důraz, využívejte akčních nabídek. Ideálním příkladem může být matrace 1 + 1. Tedy koupíte jednu a druhou dostanete zdarma. Ideální nejenom do dětských pokojů pro vaše sourozence, ale třeba i do vašich ložnic.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 + 8 =