Děti

Podle čeho vybírat školní batoh?

Čas utíká rychleji, než bychom si přáli, a za chvíli bude zase čas shánět výbavu do školy. Pokud se vaše ratolesti chystají poprvé, měli byste jim na cestu do školy přichystat aktovku, která nejen unese všechny učební pomůcky, ale bude bezpečná a ideální pro dětská záda. Každý student, ať už je malý nebo velký, každý den nosí na svých bedrech spoustu věcí. Proto je důležité vybírat batohy nejen podle barev a značek, ale také pohodlí a kvality.

Poprvé do školy!

Školní aktovka pro prvňáčka je zvláštní kategorií mezi batohy. Mívá pevná záda, aby se dobře nesla a držela tvar. Pokud najdete ergonomickou, s anatomicky tvarovanými zády, narazili jste na kvalitní výběr. Díky tomu sedí na ramenou a přizpůsobí se páteři dítěte. Určitě volte tu, která má rozdělený prostor, aby prvňáček snadno našel všechny věci. A není na škodu více kapes – jedna na penál nebo svačinový box a další třeba na láhev. Myslete i na jednoduché zapínání. Na trhu třeba najdete aktovky s magnetovým zapínáním, které se snadno otevírají i zavírají jen jednou rukou. Kvalita materiálu je také zásadní. Batoh by měl vydržet nějaký ten šrám i hození na zem.

Co vybrat pro studenty?

Studentské batohy se v mnohém liší od aktovek pro malé děti. Zásadním rozdílem je váha i vyztužení. Protože jsou děti neustále v pohybu a nosí v něm spoustu věcí. A tak je dobré vybrat odlehčenou variantu, která nebude přidávat zbytečnou váhu. Prodyšnost je další vlastnost, kterou jistě ocení. Školní batoh pro 2. stupeň už mívá členitější obsah – kromě přihrádky na svačinu nebo pití tam třeba najdete kapsu na peněženku a klíče.

Originální a hlavně prospěšné

Ať vyberete kterýkoliv, berte v potaz hlavně věk a zdraví vašeho dítěte. Školní batohy najdete v různých barvách i oblíbených motivech. Nechte malého školáka, ať vám s výběrem pomůže, aby měl z nové aktovky radost. Vy myslete především na jeho praktičnost.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × two =