Domov

Perský koberec v moderní domácnosti

Perský koberec – že se nehodí do moderní domácnosti? Proč by ne? Nemusíte mít koberci pokryty všechny podlahy v domě, dobře cílený kousek dokáže divy. Kvalitní koberec interiér zútulní a oživí, ať už ho rozprostřete doma, v kanceláři, v prodejně, nebo kdekoliv jinde.

Pravé orientální koberce

Pravé orientální koberce se vážou ručně z přírodních materiálů a dovážejí k nám. Odkud? Z Turecka, Íránu, Afghánistánu, Pákistánu i Nepálu. Většinou jde o kombinaci takových tkanin, jako jsou hedvábí, bavlna a vlna. Typické jsou krásné a komplikované vzory.

Vybíráme perský koberec

Výběr koberce je důležitý a nemusí být úplně snadný. Nejlepší je donést si s sebou fotografie interiéru nebo jeho řešení umět dobře popsat prodejním asistentům. Každá místnost vyžaduje jiný přístup, záleží na spoustě okolností, například nábytku, barvě stěn, životním stylu, přítomnosti domácích mazlíčků a na mnoha dalších. Od koberce každý čeká něco trochu jiného – jeden člověk by ho rád spíše na okrasu, další zase do chodby, kde se pohybuje celá rodina.

Exkluzivní kousek do domácnosti i kanceláře

Exkluzivita pravých perských koberců spočívá v jejich ruční výrobě a použitých materiálech. Každý kus je v podstatě originálem, mají výjimečnou životnost a vůbec nemusí být složité je udržovat. Chce to samozřejmě soudnost: do chodby, kde se snadno drží špína, si raději nepořídíme koberec s vysokým světlým chlupem, ale zvolíme vhodnější model.

Nadčasová záležitost

Pořídit si perský koberec je rozhodnutí klidně na celý život. Jsou záležitostí nadčasovou, z módy nevyjdou a cena je poměrně stabilní. Nejde o levnou záležitost, nicméně jde o určitou investici. Do čeho? Do krásy se vzory orientálního charakteru, vhodného materiálu a líbivé součásti vašeho domova.

Pečlivá údržba

Jak se o perský koberec starat? Chce to nejen běžné vysávání, ale minimálně jednou za čas i mokré čištění. Půjčte si vhodný přístroj, možná si ho rovnou pořiďte domů, nebo si jednou za čas pozvěte firmu na vyčištění vašich koberců.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty + nineteen =