Auto-moto

Operativní leasing se hodí i pro rodiny

Uvažujete o nákupu nového rodinného vozu, ale zůstatek na účtu s vámi nesouhlasí? Nemusíte mít našetřené statisíce. Buď si pořídíte auto z bazaru, nebo využijete jiné možnosti financování. A jelikož nákup vozu z druhé ruky je vždycky trochu problematický, čím dál více lidí využívá druhou variantu.

Pokud mluvíme o různých možnostech financování, nemáme na mysli jen půjčku. U nákupu vozidel se vyplatí popřemýšlet také nad finančním a operativním – leasingem. Zatímco dříve je využívaly spíš firmy, dnes si auto na leasing často kupují i soukromé osoby. Má to své výhody.

Čím se vyznačuje operativní leasing?

Nejdřív bychom si měli vysvětlit ten klasický neboli finanční. Když si vezmete auto na leasing, znamená to, že ho za vás zaplatila leasingová společnost. Vy jí postupně peníze splácíte, a až splatíte celou částku, auto přejde do vašeho vlastnictví.

Ale ne u operativního leasingu. Tam totiž celkovou hodnotu vozu nikdy nesplatíte. Leasingová smlouva se uzavírá na určité období (zpravidla dva, tři roky) a po tuto dobu pravidelně platíte měsíční splátku. Až smlouva skončí, máte dvě možnosti – buď vůz za zůstatkovou cenu odkoupíte, nebo uzavřete novou smlouvu, která se bude týkat jiného auta. Díky tomu můžete každých pár let řídit nové vozidlo, aniž byste museli mít našetřené statisíce. Velkou výhodou také je, že si ke každé nové smlouvě vyberete auto, které si zrovna budete moci dovolit. Teď to bude třeba něco luxusnějšího, až budou obě děti na vysoké škole, sáhnete po nižší třídě.

Jaké má ještě výhody?

Tak například se vůbec nemusíte starat o servis, za ten má zodpovědnost leasingová společnost. Bez potíží to budete mít i v případě nehody, tým leasingové firmy se postará o veškeré vyřizování pojistné události. A výhod je mnohem více… Přesvědčte se o nich u společnosti HertzLease, která patří k předním světovým poskytovatelům operativního leasingu.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × five =