Krása

Obočí – podceňovaná část obličeje

Chcete být za všech okolností upravená, ale nehodláte za kosmetické přípravky a líčidla utratit majlant? Ke skvělému vzhledu obličeje přispívá zdánlivá maličkost – upravené obočí. Poradíme, jak na to.

Nebojte se hustého obočí

Pravidelná úprava obočí pinzetou nepatří k nejpříjemnějším kosmetickým procedurám, ale může vám být útěchou skutečnost, že aktuální trend přeje přirozeně hustému obočí – vaše zásahy tak nebudou nijak zásadní.

Přirozeně husté však neznamená, že bychom snad obočí nechaly růst, jak ho Pán Bůh stvořil – obočí je třeba pečlivě upravit a hlavně vědět, jak na to.

Klíčem ke správně upravenému obočí je nejen módní trend, ale také váš typ obličeje – kupříkladu ženám s velmi jemnými rysy se husté obočí nehodí, je proto dobré postupovat citlivě a volit takovou úpravu, která bude vyhovovat trendu a zároveň bude slušet i vám.

Jak upravovat

Návodů na to, jak určit správně hranici obočí (tj. rozeznat, kde jsou chloupky žádoucí a kde nikoli), je celá řada. Praktičtější je však využít služeb profesionálky v péči o pleť, která vám obočí poprvé vytrhá tak, jak by mělo opravdu vypadat. Zdá se to jako snadný úkol, ale není tomu tak – některé ženy si dokonce nesprávně vytrhávají chloupky v horní části obočí a trvá i půl roku, než chloupky dorostou.

Ohledně péče kosmetičky se traduje několik mýtů – ke kosmetičkám chodí jen ty „z horních deseti tisíc“ a takovou službu, jako je samostatná úprava obočí, žádná kosmetička neudělá. Opak je pravdou, existují i cenově dostupné kosmetické služby, stačí si jen vybrat. A úprava obočí, která se pohybuje v řádu pár korun, je běžná procedura, zákrok jako každý jiný – věřte, že nebudete sama, kdo se svěřuje profesionálce jen s tímto problémem.

Bolí to hodně?

Samozřejmě pokud si upravujete obočí poprvé, pocítíte nepříjemnou bolest, která vám nezřídka vžene slzy do očí. Dobrou zprávou ale je, že citlivost vůči této bolesti klesá, při třetím a dalším trhání obočí už budete bolest vnímat úplně jinak.

Bolest můžete snížit tím, že kůži před úpravou obočí ochladíte kostkou ledu nebo kůži, kde budete právě pinzetou zasahovat, napnete. Pokud by po trhání byla kůže zarudnutá, naneste krém se zklidňujícím efektem.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

15 + 19 =