Krása

Nejzajímavější žehličky na vlasy

Každý chce, co nemá. Rovné vlasy se vlní, vlnité zase rovnají. Ženy s hodně kudrnatými vlasy mají trochu nevýhodu – své nezkrotné vlny přetvoří do jiného účesu jen těžko. Z rovných vlasů toho jde vykouzlit spousta. Něžné vlnky, precizně vyčesané drdoly, ale i hladce rovný účes.

Trendy se mění a spolu s nimi i představy žen. Snad každá si projde fází, kdy touží po dokonale hladce rovném účesu. Jestli se v ní právě nacházíte, nejspíš vás zajímají také žehličky na vlasy, které přesně takový účes vykouzlí. Víte, jakou si vybrat?

Výměnné nástavce

Pro parádnici, která ráda kouzlí se svými vlasy, jsou nejvhodnější žehličky s výměnnými nástavci. Obvykle obsahují nástavec, jímž z nich vyrobíte kulmu, a někdy ještě nástavec na krepovačku. Bývají dražší, ale získáte tak rovnou tři přístroje v jednom.

Pomocnice na cesty

Spousta žehliček je dodávaných s cestovními pouzdry, nicméně i tak mají na cestování docela nešikovný tvar. Pro tyto případy se vyrábí přímo cestovní žehličky. Třeba mini žehlička SOGO 3800 má rozměry pouze 15,5×2,2×1,7 cm.

Žehlicí kartáč

Většina klasických žehliček má dvě hřející plochy, mezi nimiž si vlasy rovnáte. Chce to trochu cviku, ale ve finále na tom není nic těžkého. Přesto existují i jednodušší metody. Vyrábí se žehlicí kartáče, s nimiž si stačí vlasy jen učesat a máte je vyžehlené. Samozřejmě je třeba prameny projíždět trochu pomaleji než při běžném kartáčování.

Unikátní technologie

Ionizace už dnes nikoho neohromí, tou je vybavená každá dobrá žehlička. Co byste ale řekly na infračervené záření? Některé luxusnější žehličky na vlasy jím bývají vybavené, protože krásně regeneruje a omlazuje. Infračervené záření podporuje produkci keratinu, a tím zlepšuje strukturu vlasu.

Pokud nepotřebujete žádnou takovou speciální žehličku, při výběru té „obyčejné“ dbejte zejména na možnost nastavení teploty, otočný kabel, dobu nahřívání a také tvar. Jestli si nekoupíte přímo žehličku s výměnnými nástavci, volte tu, která má spíš zakulacené hrany. Pak se s ní dají vytvářet i vlny.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 + nineteen =