Krása

Navždy mladá pleť

Snad každá žena chce vypadat co nejlépe a často jí není zatěžko kvůli tomu utratit velké sumy peněz. I z historie známe spoustu příkladů, jak si ženy chtěly udržet mladistvý vzhled co možná nejdéle. V dnešní době je kosmetický průmysl jedním z největších a nejbohatších na celém světě. Do vývoje různých pleťových krémů byly investovány závratné sumy peněz a jejich složení firmy úzkostlivě střeží. Mnoho lidí také neváhá přistoupit k radikálnějšímu řešení a pro krásu podstupují často velmi bolestivé plastické operace.

Krém proti vráskám

Známky stárnutí se nejdříve projevují kolem očí, kde je kůže nejjemnější. Stárnutí pleti však nejde nijak zabránit. Existují pouze přípravky, které tento proces alespoň zpomalují. Různá liftingová kosmetika a krémy proti stárnutí jsou již dlouhou dobu jedněmi z nejvyhledávanějších produktů v kosmetickém průmyslu. Krém proti vráskám se doporučuje používat nejdříve od dvacátého pátého roku života. Už v této době se totiž pomalu přestávají tvořit buňky, které zajišťují pružnost pleti. Omlazující krémy tak v první řadě odstraňují zrohovatělé kožní buňky a hydratují pokožku. Ta je díky dostatku vody napnutější. Některé krémy proti vráskám obsahují také hormony. Takové krémy jsou však vhodné až pro opravdu zralejší pokožku.

Pleťové krémy

Pokud vám nejde přímo o zvrácení příznaků stárnutí, ale pouze o každodenní péči o pleť, doporučuje se používat vhodná pleťová kosmetika. Pleťový krém se nepoužívá pouze na obličej, ale jeho nanášení je vhodné i pro oblast krku a dekoltu. Také tady je totiž kůže velmi jemná a tenká, a její stárnutí je tak vidět nejdříve. V poslední době je velmi oblíbeným produktem takzvaný denní krém. Dobrý denní krém by měl vaši pleť především ochránit před slunečním zářením a pokožku dostatečně hydratovat, nikoli však příliš zatěžovat. Jeho konzistence je proto velmi lehká.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

14 + sixteen =