Kariéra

Napište zajímavý životopis!

Životopis je dnes alfou a omegou každého uchazeče o práci. Jak ho napsat tak, aby zaujal personalistu a pozval si vás na pohovor? Jistě se vám bude hodit několik triků, jak vylepšit své schopnosti a dodat přehledný seznam vašich dovedností. Také si předtím prohlédněte nějaké životopisné vzory zdarma.

Správná struktura

Jak správně napsat životopis? Všechno má svá pravidla a strukturovaný životopis, kterým se dnes budeme zabývat, není výjimka. Rozhodně zaměstnavateli neposílejte klasickou formu, považuje se dnes za zastaralou a hlavně málo přehlednou. Důležitá je stručnost při psaní, personalisté mají hodně práce a veškeré materiály jen rychle prolétnou očima. Jaké sekce tedy v životopisu najdeme?

Předtím, než se pustíte do práce, podívejte se na vzory životopisů zdarma.

Sekce

Napřed pochopitelně nesmí chybět nacionále a vaše fotografie. Tyto základní informace doplníte o vaše vzdělání a praxi. Ta nemusí být jen v profesi, o kterou se ucházíte, je to však vítané. Nevynechejte ani absolvované kurzy a cizí jazyky, zaměstnavateli to dá zprávu o vašem zájmu se rozvíjet. Na konec připojte vlastněné průkazy a vaše vlastnosti či zájmy. Pozor, mít hodně zájmů je sice skvělé, ale personalista si bude myslet, že se nebudete moci práci naplno věnovat.

Chcete vědět více? Přečtěte si, jak napsat životopis. Potom už nemusíte do vyhledávače zadávat životopis vzor, protože byste ten svůj klidně mohli takto poskytnout.

Kde najít zaměstnavatele?

Hledáte práci? Potom se zaregistruje na web VímVíc.cz. Zde najdete velmi zajímavé pracovní nabídky, o které se lze ucházet. Zároveň web nabízí online kurzy, díky nimž si zlepšíte své schopnosti a budete atraktivnější pro zaměstnavatele. Opět bude jasně vidět, že se snažíte zlepšovat své výsledky, tudíž se od vás dají očekávat vyšší výkony. Nerezignujte na kurzy ovšem, ani pokud pracujete. Díky některým se vám může třeba zvýšit plat.

Velmi se vám bude také hodit to, že firmy jsou ostatními hodnoceny. Můžete tedy zjistit, kterak tam byli spokojení jiní lidé a podle toho se rozhodnout. Pročtěte si recenze a hodnocení firem a přidejte se!

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × 5 =