Děti

Nadaní teenageři se vzhlédnou ve studiu multimediální tvorby

Před každého žáka deváté třídy základní školy se dříve či později postaví otázka: „Kam na střední školu?“ Jen málokterý školák dokáže na tuto otázku bez váhání odpovědět, přestože se jedná o jeden z milníků v jeho životě. Pakliže hledáte vhodnou školu pro svého potomka, možná se vám bude zamlouvat moderní studijní obor Multimediální tvorba. Právě multimédia představují neustále se rozvíjející segment, který má slibnou budoucnost. V následujících řádcích vám prozradíme, co tato oblast zahrnuje a jaké má uplatnění.

Děti odsunují řemeslné obory na druhou kolej, neboť jejich vytouženým zaměstnáním je sedět celý den za obrazovkou počítače. A tento sen se jim může splnit. Multimediální technologie vypadá na první pohled jednoduše, ale opak je pravdou. Žák projde poměrně náročnými předměty, díky nimž se naučí používat teorii v praxi.

Kdo nabízí studijní obor Multimediální tvorba?

Talentovaní teenageři, jejichž snem je uplatnit se v oblasti informačních technologií, by měli podat přihlášku na Soukromou střední školu cestovního ruchu ARCUS. Nabídka studijních oborů zahrnuje také čtyřletý maturitní obor Multimediální tvorba. Vzdělávací instituce se nachází v Praze nedaleko stanice Hloubětín. Ačkoliv tato atraktivní střední škola sídlí v hlavní metropoli, ve třídách usedají i mimopražští žáci.

Co multimédia zahrnují?

Spousta rodičů se domnívá, že žáci po celou dobu studia sedí pouze za počítačem. Nicméně, tato domněnka je mylná. V některých předmětech je přítomnost počítače žádoucí, protože žáci se učí pracovat v programu AutoCAD a vzdělávají se ve výpočetní technice jako takové. Dále se naučí upravovat digitální fotografie, vytvářet animace či kódovat webové stránky. Studium Multimediální tvorba má skutečně široký záběr. Z nepočítačových předmětů se budou věnovat marketingu a managementu. V neposlední řadě nechybí výtvarná sféra, do které spadá výuka výtvarné kultury, písma a figurální kresby.

Stále přemýšlíte, zda vaši ratolest přihlásit na studium oboru Multimediální tvorba? Má-li výtvarné cítění a vzhlíží se právě v této oblasti, rozhodně byste neměli jeho talent zahazovat. Podmínkou pro přijetí je složit přijímací zkoušky, respektive talentové zkoušky. Nejprve musíte podat přihlášku ke studiu, a to do 30. listopadu 2015. Následně může uchazeč vyzkoušet talentové zkoušky nanečisto, v jejichž rámci se prokáží zkušenosti s tematickou kresbou a s Photoshopem. Pakliže bude váš potomek úspěšný, budou mu možná odpuštěny talentové zkoušky naostro.

Moderní technologie je na škole základ

Moderní soukromá střední škola se vyznačuje odpovídajícím technickým vybavením. Každá učebna a třída disponuje dataprojektorem. V prvním patře se nachází televize, která prezentuje aktuální informace ze školní půdy. Každý žák na začátku školního roku dostane iPad mini. Poutavým rysem školy je, že v učebně grafické tvorby a střihu videa žáci pracují na počítačích značky Apple.

Učitelé ke svým žákům přistupují individuálně a maximálně vstřícně. Studijní výsledky každého žáka jsou zaznamenávány do elektronických žákovských knížek. Máte neustále přehled nad tím, jak se vaší ratolesti ve škole daří.

Uplatnění absolventů střední školy

Každému rodičovi záleží na tom, čím se jeho dítě bude živit. Pokud absolvuje studijní obor Multimediální tvorba, uplatní se v mnoha segmentech informačních technologií. Navrhování domů na počítači, realizace a správa webových stránek, grafické práce, programování, práce v marketingu – to je jen krátký výčet potenciálního zaměstnání každého absolventa tohoto atraktivního studijního oboru.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 + 5 =