Móda

Muži a kabáty? Hodí se do formálního i casual outfitu

Každá žena jistě potvrdí, že mužům kabáty sluší. Problém spočívá v tom, že spousta z nich je považuje za příliš formální kousek oblečení a na běžné nošení upřednostňují spíš bundy. Je na čase jim ukázat, že dobře zvolený kabát si mohou vzít i ke svým oblíbeným teniskám, teplé čepici a svetru.

Tak jakého muže máte teď na mysli? Chcete k nošení kabátů přimět svého přítele, manžela, bratra, tatínka či kamaráda? Elegantní pánský kabát bude slušet muži každého věku, a pokud ho nakonec přece jen nebude běžně nosit, jistě přijdou chvíle, kdy jej ocení. Každý chce čas od času zapůsobit na schůzce s obchodním partnerem, jde na společenskou akci v obleku, zamíří do divadla apod. V takových chvílích je kabát nevyhnutelný, je-li zima.

Může být sportovní a na zip

Dobře vybraný pánský kabát se snadno kombinuje. Když si k němu dotyčný vezme pěkné boty, šálu a černé kalhoty, hned bude za elegána. Dobře ke kabátu vypadají i tzv. chelsea boty, ovšem mladší ročníky se vůbec nemusí bát obout si k němu třeba tenisky. Velmi pěkně to vypadá k velbloudím, šedým či tmavě modrým kabátům, které nepůsobí tak společensky. Na druhou stranu černá se snadno kombinuje s libovolnými barvami.

Chcete-li koupit spíš sportovnější kabát, vyhněte se modelům se dvěma řadami knoflíků. Ostatně ty se ani nedají nosit rozepnuté, nepůsobí to příliš hezky. Sportovněji vypadají kratší kabáty a také ty se zapínáním na zip místo knoflíků.

Musí hlavně sedět

Kabát může být krásný, ale když dotyčnému nesedí, neudělá moc parády. Vyberte takový, který nemá zbytečně široká ramena a rukávy. Hubeným postavám bude lichotit slim fit střih. Co se týče materiálu, na zimu byste měli volit vlnu s podšívkou, pěkně totiž zahřeje. To je stejné jako u dámských kabátů, takže své drahé polovičce určitě poradíte. A nezapomeňte přijít rovnou s konkrétním návrhem. Hezký kabát mu můžete vyhlédnout například na Taxido.cz. Momentálně tam mají slevy.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 2 =