Zdraví

Moruše Plus – doplněk stravy z jedné z nejžádanějších superpotravin dneška

Účinky moruše znali již naši předci. Jejího příznivého vlivu na krásu a zdraví využívá tradiční čínská medicína, ale nejen ona. I v Evropě se již od středověku morušovník pěstoval a byly využívány i jeho léčivé vlastnosti.

Plody morušovníku jsou bohatým zdrojem vitamínů a minerálů

Obsahují vitamín C a K. Z minerálů jsou bohaté na vápník, železo, fosfor a hořčík. Až 50 % obsahu plodů tvoří přírodní dobře stravitelné cukry. V plodech se nachází rovněž stravitelná vláknina. Zajímavým je rovněž obsah antioxidantu resveratrolu.

Zdravé jsou však i listy z morušovníku

V lidovém léčitelství se čaj z listů morušovníku doporučuje při reumatizmu, obsažené látky podporují činnost jater a díky obsahu fytosterolů snižují hladinu špatného LDL cholesterolu. Mají schopnost vyrovnávat krevní tlak a kvůli gamma aminobutyric acidu je lidové léčitelství doporučuje i proti stresu.

Moruše jako superpotravina

Obecně je moruše díky svým bohatým účinkům na zdraví považována za jednu ze superpotravin. Bohužel ne každý má možnost si moruši pěstovat na zahradě. Navíc její pěstování se nemusí každému dařit. Moruše je poměrně citlivá na půdní podmínky. Nesvědčí ji přemokření. Uvádí se rovněž citlivost na mráz, ale pravdou je, že tuto negativní vlastnost lze snadno kompenzovat výběrem správné odrůdy.

Moruši však lze užívat i jako doplněk stravy

Naturvita nabízí výrobek Moruše Plus, který obsahuje moruši černou (extrakt z listů), pískavici – řecké seno, inulin a vinnou révu. Moderní medicína doporučuje tento doplněk stravy pro udržení normální hladiny cukru v krvi. Moruši Plus i další přírodní produkty a doplňky stravy od Naturvita za dobrou cenu prodává GigaLékárna.cz.

Extrakt z listů moruše černé (10:1) přispívá k udržení fyziologické hladiny cukru. Současně příznivě napomáhá spánku a nočnímu odpočinku. Má i relaxační účinky. Pískavice, nazývaná řecké seno, má schopnost udržovat správou hladinu glukózy a cholesterolu v krvi a pozitivně ovlivňovat metabolismus tuků. Extrakt ze slupek červeného vína je antioxidant a přispívá k normální činnosti cévní soustavy, srdce i krevního tlaku. Nakonec je svými účinky známý inulin – rozpustná vláknina.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

twenty + 2 =