Domov

Moderní ložnice pro zdravý spánek a relaxaci

Jistě se shodneme na tom, že spánek je důležitý k regeneraci celého těla a načerpání energie do nového dne. Proto bychom se měli snažit vytvořit co nejpříjemnější a nejvhodnější prostředí pro náš odpočinek. Ale jak jsou na tom vlastně nejnovější trendy a co si myslí samotní bytoví designéři? Pojďme se na to společně podívat.

Jak vypadá ložnice dle módních trendů?

Moderní ložnice by měla být vzdušná a jednoduchá. Většina lidí volí světlé barvy, které jim pomáhají se uklidnit a zpomalit. Populárními odstíny jsou zejména tlumená modrá či béžová.
Výběr barev pro ložnici však není tím hlavním – fenoménem dnešní doby je především zdraví, tedy kvalitní matrace, rošt a postel. Současné výrobky jsou lepší v odvětrávání i ze spodní strany díky odstranění (dříve vyhledávaného) úložného prostoru. Při správném výběru lůžka pochopitelně dost záleží na mnoha faktorech, jedním z nich je například i výška našeho spáče. Mělo by se samozřejmě příjemně vstávat a neměly by vám nohy „trčet“ ven z postele.  Dále je postel spíše otázkou vkusu a velikosti vaší ložnice.
Důležitější, než celkový pohled na lůžko, je matrace. Měla bys poskytovat dostatečné uvolnění svalů. Měli bychom se řídit zlatou střední cestou a nevybírat si matraci extrémně tvrdou ani měkkou. Tvrdá totiž způsobuje častější otáčení, které tělo unavuje. Naopak měkká nenabídne dostatečné uvolnění, proto je tělo napjaté.

Úložný prostor a chytré osvětlení

Pro lidi, kteří nepatří mezi šťastlivce s velkou šatnou, je důležitá skříň s co největším úložným prostorem. Velmi praktické jsou vestavěné varianty, které nezabírají tolik místa, ale zároveň poskytují dostatek prostoru. Chytře řešené police, šuplíky a speciálníchandelier-186403_640 věšáky vám pomohou maximálně využít celou skříň.
Dalším důležitým faktorem je osvětlení. Možná jste zažili situaci, ve které již šťastně ležíte v peřinách, ale zapomněli jste zhasnout. Musíte vstát, vypnout světlo a vrátit se zpátky do postele. Zdá se vám to jako zbytečná a v danou chvíli dokonce velmi namáhavá cesta? Nezoufejte! Současné trendy myslí na vše a vy si tak můžete s klidným svědomím pořídit vypínač od centrálního světla, který lze přidat k posteli nebo si zařídit světlo na dálkové ovládání. Ušetříte tím jednu z nejnepříjemnějších cest – a to se přeci vyplatí, ne?

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 × 1 =