Móda

Mějte pod čepicí, zima se blíží!

Čepice a kulichy jsou nejen báječným doplňkem, ale taky nás dokážou skutečně zahřát. Z hlavy totiž uniká velké množství tepla, a proto při nenošení čepic hrozí nepříjemné onemocnění. Zimní čepice nám pomohou chránit naši hlavu a vlasy.

Myjete si ráno vlasy? I když si je pečlivě vysušíte fénem, vaše hlava není ani zdaleka připravená vyběhnout do mrazivého rána! Nechcete přece na konci týdne ulehnout s chřipkou? Schovejte si vlasy raději pod čepici, protože zimní čepice škodí vlasům určitě méně, než vlezlý mráz. Chystáte se na hory? Pak nezapomeňte přibalit pokrývku hlavy. V proměnlivém počasí nikdy nevíte, kde vás zastihne nepříjemný vítr nebo sněžení. Zimní čepice jsou v dnešní době vyráběny z takových materiálů, které dokážou tepelné ztráty výrazně minimalizovat a přitom zachovat minimální tloušťku čepic. V posledních letech se zpátky vracejí i chrániče uší. Jejich použitím dochází k dalšímu minimalizování tepelných ztrát v chladných dnech.

čepice jako módní doplněk

V první řadě se čepice, jako skvělý módní doplněk, vyznačují různorodostí úpletů. Dalším přínosem zimních čepic do světa módy je jejich barevnost. Vybrat si můžete i pestřejší barvy, jako je třeba fialová, růžová či modrá. Pletené či háčkované čepice, jsou zajímavé svým vzorem. Barvu můžeme zvolit přírodně hnědou, béžovou anebo klasicky černou. Součástí zimních čepic jsou i drobné módní doplňky a to pletené, háčkované či korálkové. Zvolit si můžete motivy květin, mašlí, motýlů nebo klasických bambulí. Tyto ozdoby dělají z obyčejných zimních čepic velmi elegantní módí doplněk. Navíc fantazii se meze nekladou, takže se nebojte experimentovat nejen s tvarem, barvou, ale i s případným doplňkem. Pokud hledáte vhodnou pokrývku hlavy ke svým večerním šatům, nebo nevíte čím se zahřát cestou do divadla, zkuste překvapit v elegantním kloboučku. Tento druh doplňku se hodí ke kabátku či elegantnější bundě.

Mějte pod čepicí!

Neváhejte a vyberte si ze široké nabídky různých čepic a kulichů. Dnes je nabídka v obchodech přizpůsobená módním trendům nejen barevně, stylově, ale i materiálem. Kulich s bambulí vám bude určitě slušet stejně, jako elegantní baret či klobouček. Barevné a vtipně střižené kulichy zase ozvláštní i ten nejjednodušší a nejobyčejnější outfit. Pokud nosíte černou bundu, nebo jiné, nevýrazné oblečení, pořiďtesi nápaditý doplněk v podobě pokrývky hlavy.Do obliby se v posledních letech dostaly extrémně zateplené a přitom velice moderní beranice. K dostání jsou dnes snad již ve všech barevných variantách. V tomto druhu čepice se budete cítit nejen velice pohodlně, ale také vám rozhodně nebude zima.
V neposlední řadě můžete zvolit variantu v podobě čepice se stylovým kšiltem. Tato varianta je nejenom vysoce praktická (vaše líčení zůstane neposkvrněné), ale je také moderní a sluší téměř každému obličeji. Při výběru koukejte nejen na nejnovější trendy, ale především na kvalitu použitých materiálů.

Vytvořte si vlastní styl!

Neberte čepici jako nutné zlo. Většina z nás si myslí, že se jim na hlavu prostě nic nehodí. Omyl, každý si může najít tvar, styl a barvu, které mu zaručeně sednou! Při výběru bychom měly přihlížet zejména k oblečení, ke kterému pokrývku hlavy vybíráme i k funkci, kterou pokrývka bude muset splňovat.

Samozřejmě existuje spoustu dalších druhů čepic a je pouze na vás jaký si vyberete styl, vždy ale volte takový, který bude slušet právě vám a ve kterém se budete cítit nejlépe.

Zdeňka Tomášková

Mám ráda své nebližší, přátele a všechny báječné lidi, které potkávám. Také knihy, muziku, filmy a spoustu dalších věcí.. Ráda píšu a věřím, že dobrý článek může zaujmout, potěšit či inspirovat. Pokud se mi něco ze zmiňovaného povede, budu jedině ráda :)

Mohlo by zaujmout...

2 Comments

  1. Dobře napsané, hledal jsem něco podobného, a tady
    jsem to našel, a mimo to jsem spokojen, protože
    konečně někdo píše stručně a k věci. Budu sledovat stranu

    1. Zdeňka Tomášková says:

      Děkuji, dnes už nové články pro tento web nepíši, ale těší mě vaše pochvala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × five =