Zdraví, Životní styl

Máte problémy a doktoři jsou bezradní? Vyzkoušejte celostní medicínu

Trápí vás dlouhodobé bolesti nebo vleklé nemoci? Máte za sebou všechna možná i nemožná vyšetření, zkoušíte nové a nejnovější léky a výsledek se nedostavuje? Cítíte se unavení z toho, jaké martyrium máte za sebou, a stále nic nepomáhá?

Proč je moderní medicína v koncích

Moderní medicína přináší stále nové vyšetřovací metody, zdokonalují se způsoby, jak vést operaci, a jsou vyvíjeny stále lepší a dokonalejší léky. Proč tedy někomu nepomůže?

Hlavní důvody jsou dva. Zaprvé moderní medicína se v západním světě orientuje převážně na tělo. Díky rozvoji techniky i medicínského poznání se pacient stává synonymem pro výsledek vyšetření, provedenou operaci nebo předepsaný lék, zkrátka pověstný „žlučník na čtyřce“. Čím více znají lékaři naše tělo, tím méně rozumí naší duši.

Druhý důvod je ten, že moderní medicína léčí většinou příznaky, a nikoli příčinu. Samozřejmě v případě rakoviny volí nejprve odstranění nádoru a později cílenou léčbou, ale pokud se jedná o problémy jako bolest hlavy, zažívací obtíže, nespecifické exémy, zaměřuje se na tlumení příznaků. Z části většinou také proto, že příčinu přesně zjistit nelze.

Nic se neděje bez příčiny

Celostní medicína, která má mnoho společného s východním myšlením a tradiční čínskou nebo indickou medicínou, naproti tomu vnímá duši a tělo jako celek. Podle principů celostní medicíny je každá nemoc nebo bolest informací našeho těla o tom, že něco není v pořádku – celostní lékaři vás nebudou vnímat pouze jako rentgenový snímek a rodinnou anamnézu, ale budou s vámi mluvit. Budou se zajímat o to, jaký život vedete a co vás trápí. Právě hluboko ve vašem životě je klíč k vaší nemoci.

Celostní lékaři mají zpravidla velmi dlouhé objednací lhůty, lidé, jimž moderní medicína nepomohla, se na ně obracejí jako na poslední naději na uzdravení. Celostní medicína může účinně pomoci, pokud je pacient připraven naslouchat sám sobě a změnit svůj život. K úplnému uzdravení totiž většinou nedojde díky tomu, že budete denně polykat hrst prášků, ale proto, že odstraníte příčinu svých obtíží – což bývá mnohem těžší než spokojeně odejít s receptem.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

7 + 13 =