Životní styl

Magie svíček- naučte se magické rituály se svíčkami

Rituál zapalování magických svíček, je starý jako samo lidstvo a původ magie svíček se odvíjí od rituálu uctívání ohně. V minulosti lidé používali k očištění domova oheň, který likvidoval nečisté síly a negativní energii.

Ve všech domácnostech byly vidět petrolejové lampy, kamna, krby. V dnešní době používáme na ochranu a zbavení se negativních energií solné lampy, svíčky všech velikostí, druhů i barev, aromalampy, vonné tyčinky, a navracíme se ke krbům, otevřeným ohňům. Magie svící, je založena na spojení člověka s přírodou. Světlo a svíčky jsou symboly klidu, míru, ticha, čistoty, uctívání, ochrany, vyjadřují vztah k Bohu nebo nám ukazují cestu. Jak takový rituál vlastně probíhá? Stačí, když vyberete tu správnou barvu svíčky, zapálíte ji a soustředíte se na to, co si tímto rituálem chcete přivolat.

Význam barvy svíce pro magický rituál

Červená svíce: Barva zdraví, tělesné síly, fyzické energie. Patří sem však i naše vášně a pudy. Tedy sex, odvaha, ochrana proti vlastní zlobě a vášni. Používáme ji  i při obraně proti cizím atakům zloby a vášně, ale použijeme ji i tehdy, pokud chceme tlumit vlastní vášně. Ať už sexuální, či jen zlobu a nenávist.
Růžová svíce: Barva lásky, přátelství, příjemného uvolnění, odpočinku a něhy. Růžové svíčky můžeme pálit při rituálech, které si kladou za cíl posílit naši lásku. Pokud máte pocit, že vaše nebo partnerova láska ochabuje, je vhodné růžovou svíci použít. Hodí se při magických rituálech svatebních, přivolávajících lásku a pohodu do vztahu.
Oranžová svíce: Barva velké energie a vlivu.Oranžové svíčky zapalujte tehdy, když chcete přivolat nějaké konkrétní děje, nebo chcete získat nějaký majetek, nebo předmět. Oranžovou svíci použijte, pokud třeba jdete ke zkoušce, abyste dostali lepší známku, nebo pokud potřebujete získat něco, na co právě nemáte třeba finanční prostředky. Můžete třeba rituálem s touto barvou žádat i o náklonnost nějaké osoby, pokud se má jednat jen o sympatie, ne o lásku. Při oranžové svíci žádejte dostatek sil a energie na práci, kterou máte zvládat.

candle-161233_640

Žlutá svíce: Barva intelektu, sebedůvěry, věštby či proroctví, komunikace, výmluvnosti, cestování a pohybu. Je to barva vzdušného vlivu. Žluté svíčky palte během rituálů, které mají zvýšit vaši schopnost vidět do budoucna. Jsou velmi vhodné při učení se nových věcí.  Podržíte žlutou svíci a budete se soustředit na věc, kterou se máte naučit a zvládnout. Poté ji zapálíte a po celou dobu učení ji necháte zapálenu. Se žlutou svící provozujte i rituály před cestami či cestováním.
Zelená svíce: Barva peněz, prosperity, zaměstnání, ale i plodnosti, léčení a růstu. Zelenou svíčku zapalujte, při hledání zaměstnání, při potřebě jít na lepší pozici, lepší plat. Při zelené svíci provozujeme i rituály plodnosti, přejeme-li si dítě, rituály zdraví, uzdravení a správného růstu dětí.
Modrá svíce: Barva léčení, klidu a pohody, spánku, trpělivosti a štěstí. Pokud máte potíže se spaním, “nabijte” malou modrou svíčku vizualizací toho, jak dobře celou noc spíte. Než ulehnete ke spánku, na chvíli ji zapalte a po chvíli plamen uhaste. Modré svíčky můžeme také “nabít” a pálit tehdy, pokud potřebujeme povzbudit své okultní schopnosti. Můžeme je též pálit, když se rozčilujeme a potřebujeme se zklidnit, nebo když nás zlobí partner či potomek.
Fialová svíce: Fialové svíce jsou symbolem moci a síly. Používají se při léčení vážných onemocnění. Současně jsou nepostradatelné při hlubších meditacích, nebo důležitých spirituálních úkonech. Fialové svíčky můžeme zapalovat za účelem posílení spirituálních aktivit a svých magických schopností. Bývají také součástí intenzivních léčebných rituálů, a to v kombinaci se svíčkami modrými.

Případně můžete zapálit i více svíček a jejich vliv kombinovat (např. zelená+ modrá na uzdravení a zklidnění, zelená+ oranžová pro úspěch a energii, růžová+ červená pro romantiku a vášeň ve vztahu, růžová+ žlutá zase podpoří ve vztahu komunikaci a vstřícnost ).

Nic není jen “černo- bílé”

Bílá svíce: Barva ochrany a očištění se. Bílé svíčky zapalujeme při očistných a ochranných rituálech. Současně je bílá barvou, která může v krizi, pokud nemáte právě žádanou speciální svíci, nahradit barvu jakoukoliv.  Dobře a spolehlivě poslouží k veškerým pozitivním účelům.

Černá svíce: Černá barva -zapuzování negativního, pohlcování negativity. Navzdory tomu, co jste o jejich používání kdy slyšeli, černé svíčky pálíme k pozitivním účelům.  Jako je např. vyhánění škodlivých energií nebo vstřebávání nemocí a odnaučení se  zlozvyků. Můžeme je pálit pokud od sebe potřebujeme odklonit negativní vlivy nějakého člověka, nebo skupiny lidí. Nebo pokud máme problémy s negativními reakcemi okolí na svou osobu, tak ji pálíme jako ochranný štít, který špatné vlny kolem nás pohltí.
Ať už si pomocí svíček a magických rituálů s nimi chcete přivolat cokoliv, pamatujte na to, že všechna přání mají být pozitivní a neměla by mít za cíl žádnou manipulaci! Vždyť dle “vesmírných zákonů” cokoliv do vesmíru vyšleš, to se ti také vrátí.

Zdeňka Tomášková

Mám ráda své nebližší, přátele a všechny báječné lidi, které potkávám. Také knihy, muziku, filmy a spoustu dalších věcí.. Ráda píšu a věřím, že dobrý článek může zaujmout, potěšit či inspirovat. Pokud se mi něco ze zmiňovaného povede, budu jedině ráda :)

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × five =