Domov

Kvalitní LED žárovky uspoří až 85 % spotřebované energie

LED žárovky jsou moderním úsporným zdrojem světla, který plnohodnotně nahradí všechny typy dostupných žárovek, a ještě navíc šetří vaši peněženku. LED je zkratkou pro „Light Emitting Diod“, což znamená v českém překladu „dioda vyzařující světlo“. Pokud hledáte spolehlivé řešení, jak ušetřit peníze za spotřebu elektrické energie, nákup LED žárovek může být dobrým začátkem.

Výhody LED žárovek

LED žárovky disponují řadou výhod, a jsou tak vhodnou alternativou pro všechny typy osvětlení. U klasických žárovek je množství energie k napájení daleko větší. Technologie LED je založená na principu vyzařování energie formou fotonů, kde elektrický proud prochází přes polovodičový přechod. Tento typ žárovek vyniká dlouhou životností. Kvalitní LED žárovky fungují až 50 000 hodin provozu, kdežto ty klasické vydrží v průměru pouhých 2 000 hodin. Technologie LED tedy nejen šetří energii, ale navíc vám díky ní odpadá starost s častou údržbou osvětlení. Mimo to jsou tyto produkty šetrné k životnímu prostředí a neškodí jim časté vypínání a zapínání, jak je tomu u jiných typů žárovek, které mohou tímto způsobem snadno vyhořet. Provedení LED žárovek má široký záběr, najdou tedy uplatnění u všemožných druhů svítidel. Stejně tak teplota chromatičnosti neboli barva světla může být různá v závislosti na využití. Kupříkladu pro místnosti, kam nedopadá dostatek denního světla, používáme spíše chladnější odstíny.

Využití LED technologie pro venkovní osvětlení

Pokud potřebujete kvalitní osvětlení pro práci venku, nabízí se využít LED reflektory, které slouží jako energeticky úspornější náhrada za klasický světlomet. Dají se použít také jako venkovní osvětlení domu, jež je možné vybavit pohybovým senzorem. Uplatnění najdou zejména nad vstupními dveřmi do objektu nebo například u vrat do garáže. Díky svým úsporným vlastnostem nachází tento druh osvětlení využití pro noční nasvícení soch či historických památek.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

seven + 15 =