Krása

Kosmetické vychytávky: Bez kterých se neobejdeme?

Každá žena má podobný základ své kosmetické výbavy. Make-up, pudr, řasenka a spousta dalších věcí, díky kterým se zkrátka cítíme lépe, kultivovaněji a mnohé z nás bez nich nevycházejí z domu. O těch se však bavit nebudeme – řeč je o kosmetických vychytávkách, které tu jsou zkrátka navíc. Potřebujeme je?

Jistota na cestách

Pokud patříte mezi vášnivé cestovatelky či zkrátka jenom víte, že byste dnes mohly strávit noc mimo domov a vlastní koupelnu, je vhodné vaši kosmetickou taštičku obohatit například o odličovací ubrousky. Patří mezi velmi oblíbené zboží, bez kterého se dnes obejde spíše menší množství žen. Jde o výrazně příjemnější způsob, než s sebou nést odličovací pleťové mléko spolu s kosmetickými tamponky. Pokud navíc zakoupíte kvalitní ubrousky, lze vyčistit pleť několika málo tahy. Zbavíte se navíc jak klasického, tak i voděodolného make-upu. Ceny se pohybují v širokém rozmezí od 40 Kč do 500 Kč za balení. Dle vlastní zkušenosti mohu podotknout, že si dobře vystačíte i s těmi levnějšími.

Když chceme zazářit a na líčení není čas

Jestliže patříte mezi ty, kteří ráno první zvonění budíku ignorují, na snídani vám nezbývá čas a koupelnou rychle proplachtíte, zajímat vás budou pravděpodobně takové kosmetické doplňky, které lze přihodit do kabelky a trochu s nimi zkulturnit obličej až během cesty metrem či jiným dopravním prostředkem. Upraveně totiž můžete vypadat i bez vrstvy make-upu – stačí k tomu rozčesané vlasy, čistácosmetics-106982_640 pleť a třeba jen jemný dotek lesku na rtech.
Pro každodenní ruch a spěch je třeba přizpůsobit i naši kosmetickou taštičku. Hitem je například malý a skladný kartáč na vlasy tangle teezer, díky kterému bude vaše hříva uhlazená rychleji a lépe, než kdy dřív. Na druhou stranu lze tento produkt považovat trochu za přežitek – existoval totiž i dříve, pouze však bez tohoto názvu, který jej proslavil.
Krom vlasů se obvykle ráno snažíme nastartovat i svou pleť, což je obvykle tím nejtěžším úkolem. Vhodnou volbou pro jeho vykonání jsou různé rozjasňovače, které se nanášejí na lícní kosti a oblast pod obočím.

Mohlo by zaujmout...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

four × 3 =